Euro
15.2380
-0.03%
Dolar
13.4736
-0.03%
Altın
800.8040
-0.04%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
499.276
0.05%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Çoruh Nehri'nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar

  Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan ve bir daha haber alınamayan mühendisin ailesi, 5 yıl geçmesine rağmen oğullarından bir iz bulmaya çalışıyor
  • AA
  • 25.04.2016 - 17:03
  Çoruh Nehri'nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar

  Yusufeli ilçesinde, 22 Nisan 2011'de otomobiliyle Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un acılı ailesi, oğullarını arama çalışmalarını sürdürüyor. Orhan Kemal Ulusoy'un Erzincan'da yaşayan babası İrfan Ulusoy ile annesi Fatma Ulusoy, aradan geçen 5 yıla rağmen yaz, kış, bayram demeden kazanın olduğu havzada oğullarından bir iz arıyor.

  Çoruh Nehri nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar #1

  "OĞLUMA AİT BİR KEMİK BİLE BULAMADIM"

  Baba Ulusoy, her yıl oğlunun ölüm yıl dönümünde eşiyle Erzincan'dan Artvin'e gelerek Çoruh'u karış karış aradığını anlatarak "Canımdan çok sevdiğim oğlumu Çoruh Nehri'ne kurban verdiğim günün beşinci yıl dönümünde de oğlumu yalnız bırakmadım. Erzincan'dan sabah saatlerinde gelip Çoruh Nehri’ne oğlumun anısına karanfil attım ve dua okudum. Canımız yanıyor. Allah düşmanıma böyle bir acı vermesin. Yıllardır arıyorum, maalesef oğluma ait bir kemik bile bulamadım." diye konuştu.

  Çoruh Nehri nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar #2

  "DERELERİ BİLE İĞNEYLE OYDUM"

  Kepçe ile 10 kilometrelik alanda kendi imkanlarıyla kazı yaptığını dile getiren Ulusoy, "Üç kez özel eğitimli köpekle arama yaptırdım. 4 kez dalgıç getirdim. Barajın su seviyesi düşünce gelip aramalarımı aralıksız sürdürüyorum. Çoruh'un kıyısındaki taşların, kayaların, ağaçların ve dalların rengini bile ezberledim. Çoruh'un bağlantılarındaki dereleri bile iğneyle oydum. Bir türlü oğluma ait bir iz bulamadım." dedi.

  Çoruh Nehri nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar #3

  "SUDA ÇOK ÜŞÜDÜ, ONU KÖYÜME GÖTÜRMEK İSTİYORUM"

  Oğlunu bir an bile unutamadığını söyleyen Ulusoy, "Suda çok üşüdü. Onu alıp köyüme götürmek istiyorum. Oğluma ait bir parça bulduğum gün en büyük bayramı yaşayacağım." dedi. Ulusoy, oğluna ait bir iz bulması halinde bütün mal varlığını bağışlayacağını da sözlerine ekledi.

  Çoruh Nehri nde kaybolan oğullarını 5 yıldır arıyorlar #4


  Görüş Bildir