Petrol
88.23
0.20%
Euro
18.1541
0.75%
Dolar
18.4913
-0.14%
Altın
986.66
-0.09%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.378
-0.66%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Çorum'da 30 ev yandı

  Bayat ilçesine bağlı Çukuröz köyünde çıkan yangında, aralarında köy konağının da bulunduğu 30 ev tamamen yandı.
  • 15.11.2014 - 06:15
  Çorum'da 30 ev yandı

  Çorum da 30 ev yandı #1

  Alınan bilgiye göre, ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede bulunan 130 haneli Çukuröz köyünde, Mustafa Özgen’e ait evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, bitişikteki diğer evlere de sıçradı. İlk müdahaleyi köylülerin yaptığı yangına, ihbar üzerine Bayat ve İskilip Belediyesine ait itfaiye ekipleri de müdahale etti. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine Çankırı, Amasya, Kastamonu ve Ankara’dan da itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüklerinden arazözler ve iş makineleri istendi.

  Çorum'da 30 ev yandı İZLE

  Uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınan yangında, aralarında köy konağının da bulunduğu 30 ev tamamen yandı.

  Ekiplerin, yangının diğer ahşap ev ve binalara sıçramaması için yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

  Çorum da 30 ev yandı #2

  VALİ YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA

  Çıkan yangında soğutma çalışmaları devam ederken, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat köyde incelemelerde bulundu.

  Bolat, yangınla ilgili yaptığı açıklamada, 120 haneli Çukuröz köyünde imam lojmanında çıkan yangının kısa sürede büyüyerek çevresindeki evlere sıçradığını söyledi. Aralarında köy konağının da bulunduğu 29 evin tamamen yandığını ifade eden Bolat, tek tesellinin can kaybı ve yaralanma yaşanmaması olduğunu dile getirdi.

  Çorum da 30 ev yandı #3

  Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarının devam ettiğini, yangında mağdur vatandaşlar için Türk Kızılayı Derneği'nin bölgeye çadır sevk ettiğini vurgulayan Bolat, "Biz de çadır kurmak için yer tespit çalışmaları başlattık. Acı bir olaydır, yaralar sarılacaktır, devlet tüm imkanlarını seferber edecektir" dedi.

  Yangının çıkış kaynağıyla ilgili raporun kendisine ulaşmadığını ifade eden Bolat, "Yangının kaynağıyla ilgili tam rapor çıkmadığı için net birşey söyleyemeyiz, teknik bir konu. Görünüşte hayvan telefi yok ama bazı arkadaşlarımız enkaz altında olabileceğini tahmin ediyor. Evlerin bir çoğunun altı hem odun deposu hem de ahır olarak kullanılıyor. Çoğu hayvanların bulundukları yerden dışarı çıkartıldıkları ifade edildi. Şuan herhangi bir hayvan telefine de rastlamadık" diye konuştu.

  Çorum da 30 ev yandı #4


  Görüş Bildir