Dolar
8.2886
0.0036%
Euro
9.6892
0.0857%
Altın
1866.28
-0.0851%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
497.742
0.0719%
Bitcoin
112469.08
-0.1341%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Çorum'da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı

  Koronavirüse karşı önlem almak isteyen Evlik köyündeki çeşmeden su doldurmak, dışarıdan gelenlere koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı.
  • İHA
  • 12.10.2020 - 09:30
  • Güncelleme : 12.10.2020 - 09:30
  Çorum'da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı

  Çorum'un Osmancık'a bağlı Evlik köyünde, tüm dünyayı saran koronavirüse karşı alınan önleme, dışarıdan köye girenler tarafından anlam verilemedi.

  Köy muhtarlığı, köy çeşmesinden su doldurmak için dışarıdan gelenlere çeşmeyi kullanmayı yasakladı. Alınan bu tedbir ise çeşmeden su doldurmaya gelenlerin tepkisine neden oldu.

  ŞOKE OLDULAR

  Edinilen bilgilere göre Evlik Köyü Muhtarlığı tarafından hazırlanan ve üzerinde “Virüs salgını tedbirleri gereğince köyümüzden su doldurmak, dışarıdan gelenlere yasaklanmıştır. Sağlıklı bir yaşam diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Evlik Köyü Muhtarlığı” yazılı afiş, köy çeşmesi başına asıldı. İçme suyu temin etmek için çeşme başına gelenler ise karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

  "VİRÜS BAHANE"

  Alınan tedbir, “Virüs bahane edilerek, dışarıdan gelenlerin çeşmeden su doldurması yasaklanıyor” şeklinde yorum yapılarak tepkilere neden oldu.

  Evlik Köyü Muhtarı Erdoğan Uysaler ise alınan yasak kararının, köyde yaşayan yaşlı kesimi köy dışından gelebilecek bir bulaştan korumak amacıyla alındığını söyledi.

  Çorum da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı #1

  "KÖY HALKINI KORUMAK İÇİN..."

  Köyde akan suyun çok güzel olduğu için Osmancık ve civar köylerden insanların su almak için Evci köyüne geldiğini belirten muhtar Uysaler, "Bugün kadar biz bu suyu kimseden esirgemedik, hatta köy halkı olarak yardımcı olduk. Köydeki sudan ilçeden gelenler ve civar köydekiler istifade etti. Ancak koronavirüs nedeniyle zor günler yaşadığımız bu süreçte köy halkını korumak için su alınmasına geçici bir süre kısıtlama getirdik." dedi.

  Çorum da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı #2

  "KORONAVİRÜSTEN KURTULUNCA HER ŞEY NORMALE DÖNECEK"

  Koronavirüs belasından kurtuldukları zaman çeşmeye bakım yaptırıp Osmancık halkı ve civar köylerin kullanımına tekrar açacaklarını söyleyen köy muhtarı Uysaler, "Rica ediyorum salgın devam ederken Osmancık halkı ve civar köylerden hiç kimse su almak için köyümüze gelmesin. Koronavirüs belasından kurtulduğumuz zaman eskiden olduğu gibi herkes bu sudan faydalanabilir. Köy muhtarı ve ihtiyar heyeti olarak köy halkının sağlığını korumak için böyle bir karar aldık. İnanıyorum ki alınan bu karara su almak için köyümüze gelen insanlarda saygılı olacaktır." şeklinde konuştu.

  Çorum da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı #3

  Çorum da bir köyde, dışarıdan gelenlerin çeşmeyi kullanması yasaklandı #4

  Görüş Bildir