Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.443
-1.11%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Cübbeli Hoca Abdülkadir Badıllı için taziye mesajı yayınladı

  Cübbeli Ahmet Hoca, dün hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdülkadir Badıllı Hoca için taziye mesajı yayınladı.
  • 27.12.2014 - 16:28
  Cübbeli Hoca Abdülkadir Badıllı için taziye mesajı yayınladı

  Cübbeli Hoca Abdülkadir Badıllı için taziye mesajı yayınladı #1

  Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdülkadir Badıllı, dün tedavi gördüğü Ankara'daki Gazi Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetti. Vefat eden Badıllı'nın cenazesi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

  CÜBBELİ'DEN TAZİYE MESAJI

  Cübbeli Ahmet Hoca resmi twitter hesabından Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdülkadir Badıllı Hoca için taziye mesajı yayınladı.

  Cübbeli hoca taziye mesajında şunları aktardı:

  "Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin kıymetli talebelerinden Abdülkadir Badıllı Ağabeyimizin vefat haberini büyük bir hüzünle duymuş bulunmaktayım. Kendisini dergahında ziyarete gitmek ve Mevlânâ Hâlid'in cübbesini ziyaret etmek şerefine nâil oldum. Kendisi de bizi tevazuuyla ziyaret etti, Lalegül Fm'deki programımıza, canlı yayınımıza katıldı. Dinler arası diyaloga karşı olduğunu, Üstad Hazretleri'nin bu işlerden berî olduğunu açıkça beyan etti. Gerçekten kendisi o câmiâlar içerisinde ilimle iştigal eden ve eşine az rastlanan çok kıymetli bir abimiz idi. Cenab-ı Mevla'dan kendisine ğarga-i ğarik rahmetler niyaz ederim, geride bıraktığı keder dide ailesine de sabr-ı cemil, ecr-i cezil talep ederim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir