Petrol
94.27
-0.87%
Euro
18.2562
0.01%
Dolar
17.956
-0.01%
Altın
1.028
0.11%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.264
-2.75%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara mitinginde şehre kazandıracakları yeni projeleri anlattı. Yeni stat, millet bahçesi ve fuar alanı müjdesini verdi.
  • Haber Merkezi
  • 09.06.2018 - 16:47

  24 Haziran 2018'de yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri öncesinde adaylar meydanlarda vaatlerini anlatmaya devam ediyor.

  Bu kapsamda AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda Ankaralılarla buluştu. Başkent'e yönelik 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacak yeni stat, millet bahçesi ve fuar alanının müjdesini verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

  "BUNLARA 5 KOYUN VER KAYBEDERLER"

  "Son 16 yılda Ankara'ya 116 kat trilyon liralık yatırım yaptık. Bu iş çıraklık işi değil. Bay Kemal'i SGK'dan tanırız. Bunlara 5 koyun ver, kaybedip gelirler. Bunlardan bir şey olmaz. Son pişmanlık da fayda etmez.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankaralılara müjdeler

  "ANKARA'YA 12 YENİ ÜNİVERSİTE KURDUK"

  Eğitimde Ankara'da 15 bin adet yeni derslik yaptık. 10 bin 730 kişi kapasiteli yurt binalarını faaliyete aldık. Son 16 yılda 12 yeni üniversite kurarak Ankara'yı güçlendirdik. Laboratuvarları destekleyerek Ankara'yı bilim şehri haline getiriyoruz. Şehir hastaneleri Ankara'ya sağlıkta sınıf atlatacak. Ankara'da 95 bin konut projesini hayata geçirdik.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde #1

  "ARTIK KENDİ UYDULARIMIZI YAPIYORUZ"

  Teröristlerle mücadeleyi yerli silahlarla yürütüyoruz. Son 16 yılda birçok yeniliği hayata geçirdik. Savunma sanayisinde Türkiye'yi küresel bir oyuncu haline getireceğiz. Kahramankazan'da dünyanın sayılı uzay ve havacılık bölgelerinden biri olacak tesisinin ihalesi yapılacak. Artık kendi uydularımızı kendimiz yapıyoruz.

  ANKARA'YA YÖNELİK YENİ PROJELER

  Ankara'ya 55 bin kişilik yeni stadyum kazandıracağız. Mevcut 19 Mayıs Stadı'nın yerine bir stadı Ankara'ya kazandırıyoruz. Tüm sosyal ve sportif donatılarıyla bu stat başkente yakışır bir eser olacak. Yeni stadımız Ankaragücümüzün şampiyonluk karşılaşmalarına da evsahipliği yapacaktır.

  İkinci müjdemiz fuar alanlarıyla ilgili. İhalesi yapıldı bir yıl içinde tamamlanıyor.

  Ankara'ya farklı bir millet bahçesi yapıyoruz. Dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz. Artık yeşil Ankara olacak. Tesisler kalacak, gereksiz olanlar kaldırılacak. Çok büyük ve orijinal bir eser olacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir