Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.288
-3.34%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Ormanı Camisi'nde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı namazını Orman Bölge Müdürlüğü içerisindeki Fatih Ormanı Camisi'nde kıldı.
  • AA
  • 12.09.2016 - 08:14

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı namazını Orman Bölge Müdürlüğü içerisindeki Fatih Ormanı Camisi'nde kıldı. Namaz çıkışı 28 belediyeye atanan kayyum kararına ilişkin ilk kez açıklama yapan Erdoğan, "Bana göre geç atılmış bir adımdır. Benim temennimdi. Bu benim daha önce de temennimdi" yorumunda bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Ormanı Camisi nde #1

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  "Bayramın insanlık için barışa vesile olmasını diliyorum."

  SURİYE'DEKİ ATEŞKES

  "Bölgemizdeki gelişmeler hayra alamet değil. Verilen sözde durulursa Suriye'de 48 saat bir ateşkes söz konusu, eğer başarılı olursa 1 hafta devam etmesi söz konusu."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Ormanı Camisi nde #2

  Erdoğan'dan kayyum açıklaması: Geç atılmış bir adım VİDEO

  TERÖRLE MÜCADELE

  "Şu anda tüm asker ve polisimiz hepsi aynı kararlılıkla operasyonlara devam ediyorlar. Hedefimiz ülkede 1. derece huzurun temini noktasında devletin koyduğu kurallara herkesin A'dan Z'ye uymasıdır." "Bazı medya organlarında 'taraflar' diye bir şeyler kullanılıyor. Devlet, hiç bir zaman terör örgütünü taraf olarak kabul etmez."

  CERABLUS

  "Bizim 90-95 km'lik bir planımız vardı. Bunu Putin ve Obama ile de görüştük. Bunu başaralım dedik. Suriye sınırımız sürekli tehdit altında. Fırat Kalkanı sınırlarımızı tehditten temizleme harekatıdır. Burada bir terör koridoru oluşturmaya gayret eden PYD/YPG var, DAİŞ var. Biz güvenlik koridoru haline getirmeliyiz."

  BELEDİYELERE KAYYUM KARARI

  "Bana göre geç atılmış bir adımdır. Benim temennimdi. Bu benim daha önce de temennimdi. Çünkü belediye başkanlığı yapmış biri olarak konuşuyorum. Belediye başkanı olarak terör örgütlerine destek veremezsiniz, siz vatandaşa her türlü hizmeti vermekle mükellefsiniz. Hendek açmak için değil. Hayatı aksatmak için hendek açılır mı? Devletten gelen desteği dağa gönderdiler. Bunların hepsi tespit edildi. TNT taşıyorlar, tüpler, variller taşıyorlar. Bölgede devamlı tehdit unsuru oluşturuyorlar, bunların tespiti var."


  Görüş Bildir