Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
486.823
1.63%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel bisiklet tasarlandı

  51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun basın tanıtımında pedal çevirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel bir bisiklet hazırlandı.
  • 17.04.2015 - 11:13
  Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel bisiklet tasarlandı

  vergi.jpg

  Salcano Bisiklet’in Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sponsorlarından Bayram Akgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan özel bisikletin tasarımı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bisikletin yapıldığı tesiste konuşan Akgül, "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu hem Türkiye’nin bisikletinin tanıtılması açısından hem de Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük bir şans olarak görüyoruz" dedi.

  BİSİKLET 20 VİTESLİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan özel bisiklet ile ilgili bilgiler veren Akgül, "Öncelikle bizim için çok büyük bir gurur. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Türkiye’nin çok güzel organizasyonlarından biri. İçinde çalışan direktöründen gönüllüsüne, hakeminden herkese çok güzel bir uyum içinde geçen bir yarış. Bu turun da bir parçası olmak bizim için çok önemli. Bu bisikletin özelliği, Dünya Şampiyonu Fabrice Mels’in kullandığı kadroyla aynı kadroya sahip olması. Cumhurbaşkanımızın bineceği bisiklet 20 vitesli, hidrolik frenleri olan, karbon gövdeli bir bisiklet" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel bisiklet tasarlandı #2

  TUR, BİSİKLET SEKTÖRÜNE İVME GETİRDİ

  "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bisiklete olan ilgiyi ve satışları nasıl etkiliyor?" sorusuna ise Akgül, "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu son 8 yılda çok güzel bir noktaya geldi. Bu noktaya gelirken de sektördeki algıyı değiştirdi. 8 günlük çok büyük bir iş ve bu 8 gün de bize şunu getiriyor. Bisikletin gündemde tutulmasını ve bisikletin göz önünde olmasını sağlıyor. Bu açıdan da bisiklet sektörüne son 8 yıldır büyük bir ivme getirdi. Biz bunun daha da ileri gideceğini düşünüyoruz. 1 milyon 250 bin bisiklet satılıyor. Bunun kısa vadede 5 milyon olması lazım. Sanırım hem hükümetimizin hem de bakanlıkların projeleriyle bunun bu noktaya geleceğine inanıyorum" yanıtını verdi.

  Bayram Akgül son olarak şunları söyledi; "İlk hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun, Fransa Bisiklet Turu ve İtalya Bisiklet Turu’nun kademesi olan pro kategoride bir an önce olması. Bunun için her şeyimiz hazır. Bunun önünde herhangi bir engel yok. İkinci hedefimiz ise Fransa Bisiklet Turu’nda koşan ilk Türk takımının bir parçası olmak ve ilk Türk sporcusunun da sponsoru olmak."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir