Euro
9.6731
0.7%
Dolar
8.0673
0.75%
Altın
461.29
1.54%
Borsa
1.41
0.17%
Bitcoin
493.321
-2.94%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a forslu baklava sürprizi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a forslu baklava sürprizi

  4. Türk Patent Ödülleri törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı forsu şeklinde baklava sürprizi yapıldı.
  • DHA
  • 09.04.2015 - 16:26

  Cumhurbaşkanı Erdoğan a forslu baklava sürprizi #1

  4. Türk Patent Ödülleri törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı forsu şeklinde ve sarı-kırmızı olarak hazırlanan baklava sürprizi yapıldı.

  FORSLU BAKLAVA SÜRPRİZİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep baklavalarının tanıtıldığı stantta bir sürprizle de karşılaştı. Cumhurbaşkanlığı forsu şeklinde ve sarı-kırmızı renklerde hazırlanan baklavayı gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, baklavanın renkli olmasına atıfta bulunarak, baklavanın organik olup olmadığını, renklendirmede kullanılan boyanın gıda için uygun olup olmadığını sordu.

  "BUNU YAPARKEN FENERLİ YAPMALIYDINIZ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, baklavanın sarı-kırmızı renklerine dikkati çekti, "Bunu yaparken Fenerli yapmalıydınız" diyerek güldü.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan a forslu baklava sürprizi #2

  “SÖZDE DEĞİL KAĞIT ÜZERİNDE YAPACAĞIZ”

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk kez bir ürünün AB işareti aldığına dikkat çekti. Bunun çok önemli bir durum olduğunun, bunun için 5 yıl mücadele verildiğinin altını çizen Şahin, “Şimdi biz yeni bir dünyada, yeni bir Türkiye vizyonu ile gidiyoruz. Dolayısıyla standartları olan ve bu standartlara göre her türlü ürünü altyapı koyan bir bakış açısıyla yola devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan a forslu baklava sürprizi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir