Petrol
110.1
0.91%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.694
-2.07%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz mesajı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nevruz için bir araya gelen kalpler, öfkenin ve kinin değil, sevginin ve dostluğun etrafında birleşmeli" dedi.
  • Ajanslar
  • 21.03.2016 - 12:23
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz mesajı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Nevruz mesajı #1

  Nevruz nedeniyle mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  "NEVRUZ BOLLUĞUN,BEREKETİN VE BAHARIN GELİŞİNİN MÜJDECİSİDİR"

  "Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz; bolluğun, bereketin ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisidir. Baharla birlikte tabiatta başlayan yenilenmeyi ve tazelenmeyi temsil eden Nevruz Günü, bugün de, geniş bir coğrafyada kutlanmaya devam ediyor. Nevruz’un, topraktaki uyanışla birlikte, kalplerimizde sevgiyi, muhabbeti, birlikte yaşama iradesini de güçlendiren bir gün olmasını temenni ediyorum. Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlememiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. 2023 hedeflerimize ulaşmak için, bu değerlerin milletimizin tüm fertleri tarafından benimsenmesine ihtiyacımız vardır.

  KALPLER ÖFKE VE KİNİN DEĞİL, SEVGİNİN VE DOSTLUĞUN ETRAFINDA BİRLEŞMELİ

  Aynı şekilde, ortak kültür coğrafyasında yaşayan kardeş toplumlar olarak Nevruz’u, ortak değerlerimiz ve ortak hedeflerimiz etrafında bütünleştiğimiz bir bayram haline dönüştürmeliyiz. Nevruz için bir araya gelen kalpler, öfkenin ve kinin değil, sevginin ve dostluğun etrafında birleşmeli, bu duygularla birlikte çarpmalıdır. Bizim için Nevruz’un anlamı işte budur.

  EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYORUM

  Bu düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Nevruz’un, tüm dünyayla birlikte bölgemiz için, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir