Petrol
112.6
1.46%
Euro
17.5329
0.04%
Dolar
16.5747
0.30%
Altın
971.98
0.32%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
349.462
-0.90%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kıble uyarısı

  Şehit Uğur Taşçı'nın cenaze namazında kıble yönünün yanlış olduğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısı ile fark edildi.
  • 25.01.2016 - 08:53
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kıble uyarısı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kıble uyarısı #1

  Cizre'de şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşçı için Levent'teki Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenazenin kıblesinin yanlış olduğunu fark ederek cenaze namazını kıldıracak olan imamları uyardı.

  CENAZE TÖRENİNE ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU DA KATILDI

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşçı için Levent'teki Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin ailesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Bakanlar Nabi Avcı, Volkan Bozkır, Çağatay Kılıç, Binali Yıldırım, Berat Albayrak, MHP Milletvekilleri Oktay Vural ve Celal Adan ile İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, askerler ve şehidin çok sayıda yakını katıldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kıble uyarısı #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kıble uyarısı VİDEO

  ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU UYARDI KIBLE YÖNÜ DEĞİŞTİRİLDİ

  Şehidin İngilizce Öğretmeni olan eşi Esra Taşçı ve akrabaları bir süre tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu birlikte camiye geldi. Şehidin babası Mehmet Taşçı ile birlikte saf tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, cenazenin kıblesinin yanlış olduğunu fark ederek cenaze namazını kıldıracak olan imamları uyardı. Bunun üzerine cenazenin yönü değiştirildi.

  CENAZESİ ASKERLERİN OMZUNDA TAŞINDI

  Ardından cenaze namazına geçildi. Törenin ardından şehidin cenazesi askerlerin omuzunda top arabasına taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu ve bakanlar bir süre top arabasının ardından yürüdü. Bu arada cenaze törenine katılanlar sloganlar atarak terörü lanetledi. Törenin ardından şehit Uğur Taşçı'nın cenazesi helallik alınması için Sarıyer'deki baba evine götürüldü. Şehidin cenazesi Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kıble uyarısı #3

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kıble uyarısı #4

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kıble uyarısı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir