Euro
10.1416
-0.19%
Dolar
8.6456
-0.22%
Altın
494.43
0.58%
Borsa
1.385
-0.47%
Bitcoin
369.837
-2.79%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçük Tevfik'le tanışma hikayesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın mensuplarının sorduğu Twitter'da paylaştığı Tevfik isimli bebeğin kim olduğu sorusunu yanıtladı.
  • 16.09.2017 - 11:24
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçük Tevfik'le tanışma hikayesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı, Mabeyn Köşkü'nde düzenlenen ATV, A Haber ve A News ortak yayınında, kendisine sorulan, Twitter hesabından "Bugün küçük Tevfik ile tanıştık" sözleriyle paylaştığı fotoğraftaki bebeğin kim olduğu sorusuna şöyle cevap verdi;

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın küçük Tevfik le tanışma hikayesi #1

  "DEDESİ SÜREKLİ YANIMDAYDI"

  "Tevfik aslında, dedesi Tevfik'in özellikle benim yıllar önce 89 belediye başkanlığı seçiminde İsviçre'de çalışırken o seçimlerde davetime icabetle gelip kampanyada sürekli yanımda olan bir dedesi vardı. Kampanya boyu beraber çalıştık, daha sonra büyükşehirde belediye başkanı oldum. Tevfik kardeşimi, rahmetliyi yanıma aldım. Daha sonra Pınarhisar'a gittiğim günün bir gün öncesinde kalp krizinden rahmetli oldu ve Fatih Camisi'nde cuma namazıyla onun cenaze namazını kıldık. Tevfik kardeşimi oradan kabre uğurladım, ben de on binlerle oradan Pınarhisar'a yolcu oldum.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın küçük Tevfik le tanışma hikayesi #2

  "OĞLUNA TAYYİP ADINI VERMİŞTİ"

  Tevfik, oğluna Tayyip adını vermişti. Şimdi bu da Tayyip'in ilk çocuğu, adı Tevfik. Rabbim anneli babalı inşallah dedesinin izinde onu da bu şekilde büyütmeyi nasip etsin."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir