Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
414.697
0.90%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Dağ keçisi vuran kaçak avcılara 15 bin lira ceza

  Tunceli'de kaçak avcılar tarafından öldürülen dağ keçisinin cansız bedeni, duyarlılık oluşturması için halka teşhir edildi. Dağ keçisini vuran 3 kaçak avcıya ise toplamda 15 bin lira para cezası kesildi.
  • 19.01.2015 - 04:02
  Dağ keçisi vuran kaçak avcılara 15 bin lira ceza

  tunceli

  Kaçak avcılar tarafından öldürülen dağ keçisinin cansız bedeni, Tunceli Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezine getirildi. Dağ keçisinin leşi, duyarlılık yaratılması için Seyit Rıza Meydanı'na bırakılarak halka teşhir edildi.

  Öte yandan 3 kişi oldukları belirtilen 3 kaçak avcıya, Tunceli Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 5'er bin lira olmak üzere 15 bin lire para cezası kesilerek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

  3 KİŞİYİ TESPİT ETTİK

  Tunceli Mili Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez, kaçak avcılardan ele geçirilen ölü dağ keçisinin halka gösterildiği alanda yaptığı konuşmasında, şunları söyledi;

  "Yaban hayatını koruma konusunda son derece kararlı bir çalışma yürütmekteyiz. Bu konuda Tuncelili vatandaşlar bizlere son derece yardımcı oluyor. Ama çevre illerden ve bölgelerden ilimize gelen kaçak avcılar, zaman zaman bize sıkıntı yaratabiliyor. Mazgirt İlçemiz'de kırsal alanında dağ keçisi avlayan kimliği belirlenen 3 kişiyi tespit ettik ve Jandarma ile yaptığımız işbirliği sonucu, kişilerden ikisini yakaladık. Diğeri de yakalanacak.

  Dağ keçisi vuran kaçak avcılara 15 bin lira ceza #2

  15 BİN LİRA PARA CEZASI

  Tunceli halkı, dağ keçilerinin avlanmaması ve korunması için inanılmaz bir çaba içinde ve halkımızın kutsal saydığı ve sahip çıktığı değerler, bizim için çok önemli. Kaçak avlanmanın önüne geçmek için gece gündüz çalışıyoruz, bu avı yapanlar hakkında idari ve adli işlem başlatılmıştır. Kaçak av yapan şahıslara 15 bin lira idari para cezası kesilmiştir"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir