Petrol
114.12
-0.02%
Euro
16.31
0.41%
Dolar
15.58
0.25%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
478.567
-3.17%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Darbeci komutanın abisi Cemaat'te üst düzey yönetici çıktı

  Tuğgeneral Hidayet Arı'nın ağabeyi, Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak Arı olan soyadını Kelebek olarak değiştirdi.
  • 20.07.2016 - 16:42
  Darbeci komutanın abisi Cemaat'te üst düzey yönetici çıktı

  Darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Edirne 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı'nın ağabeyinin soyadını değiştirdiği, FETÖ/PDY yürütülen soruşturma kapsamında el konulan Kaynak Holding bünyesinde üst düzey yönetici olarak çalıştığı ortaya çıktı. 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin önlenmesi sonrası Edirne Sıkıyönetim Komutanı olarak atanacağı iddia edilen 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı.

  Darbeci komutanın abisi Cemaat te üst düzey yönetici çıktı #1

  EŞİNİN SOYADINI ALDI

  Ardından Tuğgeneral Hidayet Arı ve çevresi ile ilgili soruşturma genişletildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Tuğgeneral Arı'nın ağabeyi Ayhan'ın, Arı olan soyadını Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından eşinin soyadı olan 'Kelebek' olarak değiştirdiği belirlendi.

  GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ait usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında geçen yıl Nisan ayında gözaltına alınan Ayhan Kelebek'in tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

  Darbeci komutanın abisi Cemaat te üst düzey yönetici çıktı #2

  KARDEŞİNİN TERFİSİNİ ETKİLEMEMEK İÇİN SOYADINI DEĞİŞTİRDİ

  FETÖ/PDY'ye yürütülen soruşturma kapsamında örgüte mali kaynak aktardığı gerekçesi ile kayyım atanan Kaynak Holding bünyesinde, birçok sınava yönelik yayınlar hazırlayan şirkette üst düzey yönetici olduğu da belirlenen Ayhan Kelebek'in Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan kardeşinin terfisini etkilememek ve aralarındaki bağın ortaya çıkmaması için soyadını değiştirdiği ileri sürüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir