Petrol
109.6
-1.75%
Euro
16.14
0.18%
Dolar
15.49
0.11%
Altın
921.68
0.00%
Borsa
2419
1.18%
Bitcoin
481.973
0.75%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Darbeciler zafer konuşması için salon bile hazırlamış

  FETÖ'nün darbe girişimi başarılı olsaydı basın açıklaması yapacakları salonu bile hazırladığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 22.07.2016 - 09:48
  Darbeciler zafer konuşması için salon bile hazırlamış

  Darbeciler zafer konuşması için salon bile hazırlamış #1

  15 Temmuz akşamı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerler tarafından başlatılan darbe girişimi milletin iradesi ve şanlı direnişiyle püskürtüldü.

  DARBE OLSAYDI, ZAFER KONUŞMASI İÇİN SALON HAZIRLAMIŞLAR

  Ancak başarılarından emin olarak yola çıkan FETÖ'cü askerlerin, zafere ulaşmaları halinde yapacakları şeyler de ortaya çıkmaya devam ediyor.

  KOMUTA MERKEZİ AKINCI HAVA ÜSSÜ OLACAKTI

  TRT'de askerlerin baskısıyla korsan bildiri okutan FETÖ'cü askerlerin darbe girişiminin başarılı olması halinde komuta merkezi olarak kullandıkları Ankara'daki Akıncı Hava Üssü'nde basın açıklaması yapmayı planladıkları belirlendi.

  Basın açıklaması için üssün salonlarından birinde özel bir köşe hazırlayan darbeci askerlerin bunun için üzerinde Genelkurmay Başkanlığı'nın logosunun bulunduğu bir bayrak da getirdikleri ortaya çıktı.

  GENELKURMAY LOGOLU BAYRAK

  Akıncı Üssü darbe girişiminin olduğu akşam Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının rehin olarak tutulması ve Ankara'ya bomba yağdıran uçakların kalkmasıyla biliniyordu. Darbe girişimi bastırıldıktan sonra savcıların Akıncı Üssü'nde başlattığı araştırmalarda çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Yeni Genelkurmay başkanı olarak seçecekleri kişinin basın açıklaması yapması için bir köşe hazırlayan darbeciler, hazırladıkları kürsünün arkasına, Atatürk resmi, Türk bayrağı ve Genelkurmay Başkanlığı'nın logosu bulunan bayrak konuldu.

  Darbeciler zafer konuşması için salon bile hazırlamış #2

  ALAN BOMBALANARAK KAPATILDI

  Genelkurmay Başkanlığı, 15 Temmuz akşamı FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sırasında neler yaşandığını ve darbe girişiminin nasıl önlendiğine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Akıncı Üssü'nde yaşananlara da yer verdi.

  Açıklamada, darbecilerin merkezlerinden biri olduğu belirlenen Akıncı Hava Üssü'nün, uçakların kalkış yapmalarını engellemek amacıyla meydan üzerinde baskı kurularak ve uçuş pistlerinin F-4 uçakları ile bombalanarak kapatıldığı, ayrıca aynı meydandan kalkış yapmak isteyen helikopterler taciz ateşiyle engellenerek kontrol altına alındığı belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir