Petrol
114.26
2.83%
Euro
17.5505
0.46%
Dolar
16.3572
-0.05%
Altın
971.38
-0.35%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.753
0.07%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Darbecilerin emrini yok sayan kahraman komutan

  Konya'da darbe girişimi gecesi darbeci albayın Albay İsmet Cansaran’ı arayarak kışladan çıkmalarını emrettiği ortaya çıktı.
  • İHA
  • 25.07.2016 - 15:14
  Darbecilerin emrini yok sayan kahraman komutan

  Darbecilerin emrini yok sayan kahraman komutan #1

  Darbe girişiminin olduğu gün Ankara’ya giden ve cuntacılarla birlikte Akıncılar Üssünde yakalanan Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş, görevini vekaleten Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu’na bıraktı.

  DARBECİLERİN EMRİNİ YERİNE GETİRMEDİ

  Darbe girişiminin olduğu saatlerde Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu Konya Jandarma Bölge Komutanlığındaki bir astsubay ve nöbetçi askerlere binanın önündeki Konya-Ankara yolunu ulaşıma kapatmalarını emretti. Astsubay ve askerler teşkilat içinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu daha önce de konuşulan Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu’nun bu emrini yerine getirmedi.

  YÖNETİMİNE EL KOYDUĞUNU, TÜM ASKERLEİRN KIŞLADAN ÇIKMASINI EMRETTİ

  İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran’ı arayan Kurmay Albay Sakaoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yönetime el koyduğunu, Konya’da emir komutanın kendisine geçtiğini, bütün askerlerin kışlalardan dışarı çıkmasını emretti.

  EMRİ YOK SAYAN KOMUTAN ASKERLERİ DIŞARI ÇIKARTMADI

  Emri tanımayan İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, yardımcısı ile birlikte Konya Valiliğine giderek Vali Yakup Canbolat’a devletin emrinde olduklarını söyledi. İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran Konya’daki jandarma birliklerine kışlalardan dışarı çıkmamaları yönünde talimat verdi.

  DARBECİ ALBAY TUTUKLANDI

  Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu ise Konya Jandarma Bölge Komutanlığında darbe girişiminin olduğu gece polis tarafından yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Öte yandan yoğun bakımda tedavi gören annesini ziyaret etmek için izne ayrılmayı planlayan İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran’ın yaşanan olaylar nedeniyle izin tarihini ertelediği, bu sırada annesi Selma Cansaran’ın vefat ederek defnedildiği öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir