Euro
15.0065
3.72%
Dolar
13.2554
3.43%
Altın
758.55
3.2%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
759.999
2.35%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi'ni açtı

  İzmir Başbakanlık Ofisi'nin açılışı, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından gerçekleştirildi.
  • DHA
  • 24.05.2015 - 11:48
  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi'ni açtı

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi ni açtı #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, göreve gelmesinin ardından ilk İzmir ziyaretinde müjdelediği ve İzmir Merkez Bankası binasının iki katına inşa edilen İzmir Başbakanlık Ofisi'nin açılışını yaptı.

  AÇILIŞA KATILAN İSİMLER

  Açılışa, Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bülent Arınç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir milletvekilleri ve milletvekili adayları katıldı. Açılışta konuşan Davutoğlu, İzmir'in öncü bir şehir olduğunu belirterek, şunları söyledi;

  "İZMİR'E VERDİĞİMİZ ÖNEMİ ORTAYA KOYMAK BAKIMINDAN ZARURİ BİR KARARDI"

  "Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti, Hakkari'den Edirne'ye; Artvin'den Muğla'ya kadar ülkemizin her yerinde vatandaşlarımıza hizmeti asli bir görev adleder. Bu çerçevede de İzmirimizde bu ofisimizin açılmasıyla bir anlamda İzmir'e verdiğimiz önemi göstermenin yanında Akdeniz ve Avrupa ufkumuzu da ortaya koymuş oluyoruz. Bundan sonra fırsat buldukça ve bu fırsatları sık sık bulacağıma inanıyorum, bazı resmi toplantılarımızı İzmir'de yapacağız. Bazı resmi ağırlamalarımızı İzmir'de yapacağız. Bazen gerektiğinde bakanlarla toplantılarımızı da İzmir'e taşıyacağız. Bu kararı alırken ülkemizin perspektifi ve İzmir'e verdiğimiz önemi ortaya koymak bakımında zaruri gördüğümüz bir karardı.

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi'ni açtı VİDEO

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi ni açtı #2

  İZMİRİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

  Ülkemiz için, İzmirimiz için hayırlı olsun. İnşallah burada yapılan çalışmalarla güzel hizmetleri her beraber İzmirimize, ülkemize kazandırırız. İzmir, bizim Türkiye ile birlikte yükselen önemli bir Avrupa ve dünya şehri olma niteliği kazanan bir öncü şehrimiz olmaya devam edecektir. Allah bu binada alınacak kararları İzmirimiz ve ülkemiz için hayırlı kılsın, yanlış veya olabilecek hatalardan bizi azad eylesin.

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi ni açtı #3

  BU GÜZEL MEKANDA KARAR KILDIK

  Arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmelerden sonra İzmir'de bir Başbakanlık Ofisi açılmasını zaruri gördük. Daha önce sadece Ankara'da Başbakanlık Ofisi vardı, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde İstanbul'da da bir ofis açılmasına karar verdiler. Daha önce İstanbul'da bir ofis yoktu. Misafirleri değişik mekanlarda ağırlıyorduk. Şimdi artık İstanbul'da birçok hükümet toplantısı ve misafir ağırlama anlamında Başbakanlık Ofisi'nde yapılıyor. Şimdi Başbakanlık görevini aldıktan sonra İzmir'e ilk geldiğimde İzmir'e Başbakanlık Ofisi açacağımızı müjdelemiştik. Bunun için uygun mekan arayışlarına başladık. Sonra en uygun mekan olarak İzmir'in bu denize bakan ve İzmir'in karakteristiğini yansıtan bu güzel mekanda karar kıldık."

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi ni açtı #4

  Davutoğlu, protokolle birlikte açılışı gerçekleştirerek ofisi ziyaret etti.

  Davutoğlu İzmir Başbakanlık Ofisi ni açtı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir