Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.796
-0.61%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Davutoğlu'nu kızdıracak benzetme

  CHP'li Yıldıray Sapan'dan Ahmet Davutoğlu'nu kızdıracak benzetme.
  • 30.06.2012 - 05:38
  Davutoğlu'nu kızdıracak benzetme

  Davutoğlu nu kızdıracak benzetme #1

  Antalya'daki 13 kilometrekarelik bir alan Konya'ya bağlandı. CHP milletvekili Sapan ''Film gibi ama başrolde Erol Taş, Önder Somer, Kenan Pars, tecavüzcü Coşkun yok, Davutoğlu var'' dedi.

  TECAVÜZCÜ COŞKUN BENZETMESİ

  Antalya'nın İbradı ilçe sınırlarında bulunan 13 kilometrekarelik bir bölge, İçişleri Bakanlığınca sınır değiştirilerek Konya iline bağlandı. Değişikliğin, Antalya'dan ruhsat alamayan 4 taş ocağı işletmesi için yapıldığı öne sürüldü. CHP Antalya milletvekili Yıldıray Sapan ''Sınırı rant için değişirdiler. Film gibi ama başrolde Erol Taş, Önder Somer, Kenan Pars, tecavüzcü Coşkun yok. Bakan Ahmet Davutoğlu var'' dedi.

  "ANTALYA TOPRAĞI KONYA'YA DAHİL EDİLDİ"

  Sapan konuyu TBMM gündemine getirdi ve '''Gembos - Dereağzı mevkiinde faaliyet göstermek isteyen 4 taş ocağı işletmesi, bölgenin Altınbeşik milli parkına yakın olması nedeniyle, Antalya İl Özel İdaresinden izin alamıyordu. Sınırlar ile oynandı ve Antalya toprağı Konya'ya dahil edildi. Antalya'dan izin alamayan taş ocakları da Konya'dan ruhsat alıp çalışmaya başladı'' dedi. TBMM'de bir konuşma da yapan Sapan şunları söyledi:

  ''Şimdi anlatacaklarım bir film değil. Başrollerinde Erol Taş, Önder Somer, Kenan Pars ya da tecavüzcü Coşkun da oynamıyor. Bu olay rantta son nokta. Antalya'dan taş ocağı ruhsatı alamayanlar dostlarını devreye sokup sınırı değiştirdiler. Dışişleri Bakanına âdeta görev vererek yaptırdılar. Osmanlı'dan bu yana Antalya'nın olan topraklar, Davutoğlu'nun önerisi, Abdullah Gül, Naim Şahin, Tayyip Erdoğan'ın üçlü kararnamesiyle bir anda Konya'nın oldu. AKP, yerel seçimlerdeki yenilgisini kabullenemedi. Halkın tercihine saygı göstermedi, cezalandırmaya başvurdu. Cezalandırmanın son aşaması ise Antalya topraklarının Konya'ya bağlanmasıdır''

   

   

   

   


  Görüş Bildir