Petrol
94.24
-0.63%
Euro
18.1996
0.07%
Dolar
18.5785
-0.03%
Altın
1.021
-0.14%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
374.525
-1.79%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Diyarbakır Belediyesi terör mağdurlarının yaşadığı binayı yıktı

  Diyarbakır Belediyesi terör mağdurlarının yaşadığı binayı yıktı

  Diyarbakır'da terör mağdurlarının kendi imkanlarıyla inşa ettiği 7 katlı bina, kaçak diye DBP'li Bağlar Belediyesi tarafından yıkıldı.
  • AA
  • 08.09.2016 - 18:29

  Diyarbakır Belediyesi terör mağdurlarının yaşadığı binayı yıktı #1

  Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi Karanfil Sokak'ta terör mağduru 10 ailenin oturduğu 7 katlı binanın polis ve zabıta ekiplerince alınan önlemler ve vatandaşların tahliyesinin ardından belediye ekiplerince yıkımı gerçekleşti.

  TERÖR MAĞDURU AİLELER BELEDİYEYE TEPKİ GÖSTERDİ

  Yıkım sırasında gözyaşlarını tutamayan terör mağduru aileler belediyeye tepki gösterdi. Terör mağduru vatandaşlardan Mahmut Altaş, yaptığı açıklamada, Sur'da yaşamlarını sürdürürken teröristlerin saldırıları nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.

  "KANDİL'İN BOMBASI BİTMİŞ DİYEREK BİZDEN PARA İSTEDİLER, VERMEYİNCE BİNAYI YIKTILAR"

  "Mağduruz. Neyimiz varsa satıp, ev sahibi olalım dedik. Ona da engel oldular. 'Kandilin bombası bitmiş' diyerek bizden para istediler. Belediye bizden rüşvet istedi biz de vermedik. Yıllarca belediye bizi sömürdü. İnsanların katline sebep olmamak için para vermedik. O yüzden binayı yıkıyorlar." diyen Altaş, şunları kaydetti:

  DBP'li belediye terör mağdurlarının yaşadığı binayı yıktı VİDEO

  Diyarbakır Belediyesi terör mağdurlarının yaşadığı binayı yıktı #2

  "BU BELEDİYELERE BİR AN ÖNCE KAYYUM ATASINLAR"

  "Devletimize sesleniyoruz, bu belediyelere bir an önce kayyum atasınlar. Bunlar çoluk çocuğu kandırırlar. Bizden evrak olmadan karşılıksız para istediler. Biz de bu paranın nereye gideceğini tahmin ettiğimiz için onlara para vermedik. Bu yapılan insanlığa aykırı. Bunlar bir memleketi yok ettiler. Bunlar bebek katilidir. On aile olarak buraya kendi imkanlarımızla yaptık."


  Görüş Bildir