Petrol
111.42
-0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.808
2.42%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Denizli'de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE

  Denizli'de bir imam tayin edildiği mahalleyi beğenmediği için Denizli İl Müftülüğü önünde üstüne benzin dökerek kendini yakmaya çalıştı.
  • 26.09.2014 - 14:11
  Denizli'de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE

  Denizli de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE #1

  Denizli’nin Çal ilçesindeki Hatipoğlu Camisi imamı Ziya Hayta, görev yaptığı camiden başka bir camiye gönderilmesine isyan etti.

  İMAM BENZİNİ BAŞINDAN AŞAĞIYA DÖKTÜ

  Kendisinin Türkiye’deki sayılı imamlardan biri olduğunu belirten Ziya Hayta ailesine kendisini Denizli İl Müftülüğü önünde yakacağını söyledi. Bunun üzerine imam Ziya Hayta'nın kızı il müftülüğü önünde beklemeye başladı. Bu sırada sık sık telefonla babasına ulaşmaya çalışan kızı çaresiz şekilde beklemeye devam etti. Sonra yaya olarak elinde benzin bidonu ile müftülüğe gelen imam Ziya Hayta, eşi ve kızının tüm çabalarına rağmen benzini başından aşağı döktü.

  Denizli'de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE

  İMAMIN KENDİNİ YAKMASINA KIZI ENGEL OLDU

  Başından aşağı benzini döktükten sonra eline çakmağı alan imama kızı engel oldu. Kızının gözyaşlarıyla engel olmaya çalıştığı imama çevredekiler müdahale etti. Çevreden bir vatandaş damacana suyu imamın başından aşağı dökerek benzinin etkisini önlemeye çalıştı. Gazetecilerin de müdahale ederek elinden çakmağı aldığı imam bir süre sonra başının havluyla silinmesiyle kendine geldi. Bu sırada Denizli İl Müftüsü Veysel Çakı aracıyla gelerek imamın yaptığına aldırmadan müftülük binasına girdi. Kendisine gelen imam Ziya Hayta, kendisine yapılanları kabul edemediğini söyledi.

  Denizli de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE #2

  "SON GÖREVLENDİRME YAPILAN YERİ KABUL ETMİYORUM"

  Kendisinin Türkiye çapında bilinen bir imam olduğunu belirten Hayta, sözlerini şöyle sürdürdü;

  "1993 yılında Kırım’da görev yaptım. İyi derece Rusça bilirim. Değişik illerde de görev yaptım. Ancak son görevlendirme yapılan yeri kabul etmiyorum. Mahalle nüfusu 12 olan ve Cuma namazında dahi kimsenin olmadığı bir yere beni görevlendirdiler. O kadar dilekçe yazdım. Rusça bilen, Türkiye 2’ncisi olan bir imamı Cuma namazında dahi 3 kişinin geldiği bir yere imam olarakatıyorlar. Bu haksızlık.’’

  Denizli de bir imam kendini yakmaya çalıştı İZLE #3

  KIZI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Olayın ardından polis ekipleri geldi. İmamın basın açıklamasını dinleyen ekipler daha sonra Ziya Hayta’yı gözaltına aldı. Ziya Hayta ile birlikte polis aracına kızı ve eşi bindi. Kızının bu arada sürekli gözyaşı döktüğü görüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir