Euro
15.2844
-0.02%
Dolar
13.5958
0.04%
Altın
793.6770
-0.12%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
495.881
-2.88%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Derede boğulmaktan böyle kurtuldu-İzleyin

  Antalya'da girdiği derede boğulmaktan kurtarılan gencin kurtarılma anını kameraya kaydetti.
  • 21.06.2012 - 22:36
  Derede boğulmaktan böyle kurtuldu-İzleyin

  Derede boğulmaktan böyle kurtuldu-İzleyin #1

  Alanya İlçesi'nde arkadaşıyla birlikte girdiği derede 19 yaşındaki Mustafa Özdemir'i boğulmaktan son anda kurtaran öğretmenlerden biri, kurtarma anını ve gencin suda çırpınmasını kameraya kaydetti.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  BOĞULMAK ÜZEREYKEN KURTARDI

  Olay, dün saat 16.00 sıralarında Güzelbağ Beldesi Zeytinbükü Çayı'nda meydana geldi. 'Muhtar'ın Yeri' adlı piknik yeri yakınında derede yüzen Mustafa Özdemir'i, boğulmak üzereyken Toslak Sabır Erkin İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Nezih Tat, Fen Bilgisi Öğretmeni Mevlüt İdgü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nevzat Ordu kurtardı. Öğretmenlerden İdgü ile Ordu, Özdemir'i bulup sudan çıkartırken, diğer öğretmen Nezih Tat ise bir taraftan arkadaşlarını yönlendirirken diğer taraftan olayı kameraya aldı. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonunda Özdemir'in yuttuğu suyu akciğerinden boşaltarak nefes almasını sağlayan öğretmenler, ambulans çağırarak genci Alanya Devlet Hastanesi'ne gönderdi.

  KURTARMA ANINI KAMERAYA ÇEKTİ

  Kurtarma anlarını kameraya kaydeden öğretmenlerden Tat, tecrübeli dalgıç olduğunu belirtti. Doğa sporları yaparken oluşabilecek kazalara karşı ilk yardım bilgi ve deneyimine sahip olduğunu belirten Tat, daha önce 2 kişiyi de Adana Seyhan Gölü'nde bu şekilde kurtardığını söyledi.

  Özdemir'in tedavisi Alanya Devlet Hastanesi'nde sürüyor.


  Görüş Bildir