Petrol
109.04
0.01%
Euro
17.4946
-0.19%
Dolar
16.7324
0.20%
Altın
964.74
-0.54%
Borsa
2435
0.00%
Bitcoin
329.903
1.80%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Derikli öğrencilerden Safitürk'ün eşine anlamlı hediye

  Derik'li öğrenciler, şehit olan Kaymakam Safitürk için yazdıkları mektupları Öğretmenler Günü'nde öğretmen eşi Ayşegül Safitürk'e verecek.
  • 24.11.2016 - 17:28
  Derikli öğrencilerden Safitürk'ün eşine anlamlı hediye

  Acasdvsdgbfhnjgmh

  İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Derik Belediyesine görevlendirilen ve 10 Kasım günü düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, ilçede sevgiyle yad ediliyor.

  Gururla andıkları Safitürk'ü kaybetmenin hüznünü yaşayan Derik'teki öğrenciler, kaymakama duydukları sevgiyi ve özlemi kaleme aldıkları şiir ve mektuplarında anlatmaya çalıştılar.

  O SÖZE SIK SIK YER VERİLİYOR

  Kaymakama duyulan özlem, teröre karşı da tepki içeren ifadelerin yer aldığı mektup ve şiirlerinde öğrenciler, şehidin babası Asım Safitürk'ün, "Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır" sözüne de sık sık yer verdi.

  Türk bayraklarıyla süslenen mektup ve şiirler, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Kaymakam Safitürk'ün ilçede bir süre öğretmenlik yapan eşi Ayşegül Safitürk'e ulaştırılacak.

  Derikli öğrencilerden Safitürk'ün eşine anlamlı hediye VİDEO

  "ALLAH BUNLARI YAPANLARIN YANINA BIRAKMAZ"

  Bir öğrenci mektubunda, Kaymakam Safitürk'ün bir yıl içerisinde ilçeye çok büyük katkılarda bulunduğunu, öğrencilerle çok ilgilendiğini belirterek, "Geçen yıl TÜBİTAK için herkesi çağırdı. Bütün öğrencilerin yaptığı projelerle ilgilenirdi. O Derik için daha çok şey yapacaktı ama teröristler bomba koyup öldürdü. Onlar da biliyorlardı ki; o Derik için çok şey yaptı ve daha da yapacaktı. Allah öbür tarafta bunu kaymakamımıza yapanların cezasını verecek. Allah kaymakamımızın mekanını cennet eylesin ve ailesine sabır versin. Vatan uğrunda şehit olan varsa vatandır." ifadelerine yer verdi.

  Derikli öğrencilerden Safitürk ün eşine anlamlı hediye #2

  "KIYMETLİ KAYMAKAMIMIZIN EŞİNE HEDİYE ETMEK İSTİYORUZ"

  İlçede öğretmenlik yapan Büşra Tüylüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaymakam Safitürk'ün mesaisinin büyük bölümünü Derikli öğrenciler ve çocuklara ayırdığını, kendilerinin de bu doğrultuda hizmet vereceğini söyledi.

  İlçe için Safitürk'ün yeri dolmayacak kadar büyük bir kayıp olduğuna işaret eden Tüylüoğlu, Safitürk'ün Derik ve Derikli çocuklar için çok projesinin olduğunu dile getirdi.

  Derikli öğrencilerden Safitürk ün eşine anlamlı hediye #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir