Euro
9.7445
0.74%
Dolar
8.0879
0.37%
Altın
460.27
-0.02%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
458.144
-0.37%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Dicle Üniversitesi bahçesinde toplu namaz

  Dicle Üniversitesi'nde çıkan olaylarda bazı öğrenciler gözaltına alındı.
  • 09.04.2013 - 16:59
  Dicle Üniversitesi bahçesinde toplu namaz

  Dicle Üniversitesi bahçesinde toplu namaz #1

  Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) düzenlenen konferansı engellemek için Kongre Merkezi'ne yürümek isteyen gruba, polis müdahalede bulundu. Bu esnada bir grup öğrencinin üniversite bahçesinde namaz kılması dikkatlerden kaçmadı.

  KONGRE MERKEZİNE YÜRÜDÜLER

  DÜ'de dün karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında bildiri dağıtılması nedeniyle çıkan ve biri polis 5 kişinin yaralanmasına neden olan gerginlik bugün de sürdü. Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi önünde toplanan bir grup, bir öğrenci kulübünce Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen konferansın yapılacağı Kongre Merkezi'ne yürümeye başladı.

  Uyarılara rağmen dağılmayan ve yürümeye devam eden gruba, polis biber gazıyla müdahale etti. Boş araziden Kongre Merkezi'ne yürümek isteyen ve terör örgütü lehine slogan atan gruba, polis dağılmaları yönünde tekrar uyarıda bulundu.

  HELİKOPTERLE BİBER GAZI

  Bu sırada BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ve BDP il yöneticileri de olay yerine geldi. Grubun yürüyüşe devam etmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait helikopterler, havadan biber gazı ile müdahalede bulundu.Grup arazide dağıldı. Bazı öğrenciler gözaltına alındı.

  BAHÇEDE TOPLU NAMAZ

  Öte yandan konferansın yapılacağı Kongre Merkezi önünde toplanan konferansı düzenleyen grup ise merkezin bahçesindeki yeşil alanda toplu namaz kıldı, sesli bir şekilde dua etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir