Petrol
110.88
0.81%
Euro
16.8639
0.37%
Dolar
15.8116
-0.39%
Altın
945.4
0.30%
Borsa
2356
-0.70%
Bitcoin
483.697
0.11%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  İzmir'de sığınmacılar spor salonunu ateşe verdi

  İzmir’in Dikili ilçesinde, serbest bırakılmayınca isyan çıkaran 300 kadar sığınmacı, kendilerine dağıtılan battaniyeleri ateşe verdi.
  • 13.03.2016 - 14:13
  İzmir'de sığınmacılar spor salonunu ateşe verdi

  Dikili’de, dün jandarma ve sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalanan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye ve Afganistanlı yaklaşık 300 mülteci, Semih Tınay Anadolu Lisesi bahçesindeki Seniha Tınay Çok Amaçlı Spor Salonu’na getirildi. Gece boyunca salonda tutulan mülteciler, bir an önce serbest bırakılmayı istedi. Ancak, işlemleri devam ettiği için bırakılmayan mültecilere, insani yardım yapıldı.

  İzmir de sığınmacılar spor salonunu ateşe verdi #1

  İSYAN ÇIKARDILAR

  Kendilerini yasa dışı yollardan Yunan adalarına götürecek insan kaçakçılarıyla buluşmayı planladıkları için sabırsızlandıkları ileri sürülen sığınmacılar, bugün saat 09.00 sıralarında isyan çıkardı. Spor salonunun cam ve kapısını kırıp, kendilerine dağıtılan battaniyeleri ateşe verdi. Dumanları son anda farkeden polis ekipleri, bir yandan salondakileri tahliye ederken diğer yandan da alevlere yangın söndürme tüpleriyle müdahale etti. Alevler, kısa sürede söndürülürken, salonda hasar meydana geldi. Sığınmacılar arasındaki, dumandan etkinlendiği belirlenen 7 yaşındaki Suriyeli bir kız çocuğu ise polis ekipleri tarafından 150 metre uzaklıktaki Dikili Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

  İzmir de sığınmacılar spor salonunu ateşe verdi #2

  İŞLEMLER SÜRÜYOR

  Gereken müdahalesi yapılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. İçerideki dumanın tahliye edilmesinin ardından, camları kırılan pencerelere demir korkuluk yapıldı, menteşeleri kırılan demir kapı kaynak yapılarak yerine takıldıktan sonra mülteciler tekrar salona alınarak, gıda maddesi dağıtıldı. Dikili Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri de kırılan camları temizledi. Polis, spor salonunda tutulan sığınmacılar ile ilgili işlemlerin sürdüğünü bildirdi.

  İzmir de sığınmacılar spor salonunu ateşe verdi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir