Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C
  Dilan'a ne olduğu ortaya çıktı

  Dilan'a ne olduğu ortaya çıktı

  Dilan'ın ölümüne ilişkin sır perdesi aralandı. Ölüm nedeni boğazına kaçan boncuk, tecavüz izine rastlanmadı.
  • 12.09.2012 - 14:44

  Dilan a ne olduğu ortaya çıktı #1

  Şanlıurfa'da kaldırıldığı hastanede ölen 4 yaşındaki Dilan'ın, otopsi sonucuna göre, boğazına kaçan boncuğun nefes borusunu tıkaması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Şanlıurfa Valiliği: ''Otopside, çocuğa herhangi bir cinsel istismarda bulunulmadığı ve tecavüz edildiğine dair hiçbir bulguya rastlanmadığı, çocuğun bakire olduğu adli tıp raporuna yansımıştır''  

  Küçük Dilan'ın ailesinin, ''çocuklarının tecavüze uğradıktan sonra öldürüldü'' haberini yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi

  HABER SOSYAL MEDYADA YAYILDI

  Şanlıurfa'da kaldırıldığı hastanede ölen 4 yaşındaki Dilan'ın, boğazına kaçan boncuğun nefes borusunu tıkaması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Siverek'e bağlı Gürakar beldesinde 10 Eylül'de evininde önünde baygın halde bulunan Dilan B'ye ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri yaptı. Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Dilan B. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaya ilişkin verilen bazı haberlerde ve sosyal paylaşım sitelerinde Dilan'ın tecavüze uğradığı yönünde iddialar yer alırken, bir hacker grubu, Şanlıurfa ve Siverek Devlet hastaneleri ile Siverek Kaymakamlığı'nın internet sitelerine erişimi engelledi.

  TWITTER'DA DÜNYA GÜNDEMİNDE 3. SIRAYA KADAR YÜKSELDİ

  Twitter'da ise ''#DilanaNeOldu'' başlığıyla açılan etiket, Twitter dünya gündeminde 3. sıraya kadar yükseldi, Türkiye gündeminde de gece boyunca ilk sırada kaldı. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Dilan'ın ölümüne ilişkin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi sundu.

  Tüm bunlar yaşanırken, Dilan'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Burada yapılan otopside küçük çocuğun boğazına kaçan boncuğun nefes borusunu tıkaması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

  VALİLİK AÇIKLADI

  Şanlıurfa Valiliği, yaptığı açıklamada, 10 Eylül'de Gürakar beldesinde 112 Acil Komuta Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerinin, ''çocuğa yabancı cisim aspirasyonu ön tanısı'' ile müdahale ettiğini bildirdi. ''Siverek Devlet Hastanesi'nde yapılan 45 dakikalık müdahaleye rağmen küçük çocuk kurtarılamamıştır'' denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

  TECAVÜZ BULGUSUNA RASTLANILMADI

  ''Hayatını kaybeden çocuğun yaşının küçük olması sebebiyle müdahalede bulunan sağlık ekipleri tarafından kesin sonuç için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna otopsi yapılması için gönderilmiştir. Ayrıca güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlatmıştır. Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi sonucunda Dilan B'nin yabancı cisim yuttuğu için hayatını kaybettiği ve aynı gün yapılan otopsisinden elde edilen bulgulara göre, 'kişinin ölümünün yabancı cisim aspirasyonuna bağlı mekanik asfiksi sonucu meydana geldiği' şeklinde raporda yer almıştır. Otopsi sonucunda, çocuğa herhangi bir cinsel istismarda bulunulmadığı ve tecavüz edildiğine dair hiçbir bulguya rastlanmadığı, çocuğun bakire olduğu adli tıp raporuna yansımıştır.'' Açıklamada, internet sitelerine ve sosyal medyaya yansıyan haberlerin tamamının gerçek dışı olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.  

  ACILI AİLE DAVA AÇACAK

  Anne Keziban B, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay günü evde bulaşık yıkadığını, çocuklarının ise dışarıda oynadığını bildirdi. Bu sırada büyük kızının yanına gelerek, Dilan'ın boncuk yuttuğunu söylediğini aktaran Keziban B, ''Hemen yanına gittim ve elimle boğazındaki boncuğu çıkarmaya çalıştım. Bu sırada hayatını kaybetti. Sonra da ambulans geldi ve hastaneye götürdü'' dedi.

  Amca Hasan K. ise söylentinin 112 Acil Servis görevlilerinden biri tarafından çıkarıldığın öne sürdü. Yeğeninin Adli Tıp Kurumu'nda boncuk yutması sonucu öldüğünün kesinleştiğini ifade eden Hasan K, ''Bu iftirayı bize atan, Siverek ve Güneydoğu'yu böyle olaylarla karalamak isteyen, haberi yapan ve yayan kişiler hakkında dava açacağız'' şeklinde konuştu.

  Dilan B'nin ailesinin yaşadığı Gürakar Belediye Başkanı Recep Küçükçay da tecavüz iddiasının gerçeği yansıtmadığını, bu durumun aileyi de rahatsız ettiğini belirterek, haberi yapanlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açılacağını söyledi.

  BAKAN FATMA ŞAHİN TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI 

  Konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yaşanan trajedinin bir tecavüz vakası olmadığını, ancak bu acı olayın soruşturulmaya devam edeceğini belirtti.

  İşte o tweetler 

  Dilan a ne olduğu ortaya çıktı #2

  Dilan a ne olduğu ortaya çıktı #3

  Dilan a ne olduğu ortaya çıktı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir