Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2765
0.00%
Dolar
17.948
0.00%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
424.610
-1.87%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Direksiyon başında kitap okuyan şoför özür diledi

  Özel halk otobüsünün Ümraniye-Taşdelen hattında çalışan otobüs şoförü, seyir halindeyken kitap okuduğu için özür diledi.
  • 17.07.2014 - 11:03
  Direksiyon başında kitap okuyan şoför özür diledi

  Direksiyon başında kitap okuyan şoför özür diledi #1

  Ümraniye - Taşdelen hattında seyir halinde olmasına rağmen direksiyon başında kitap okurken görüntülenen halk otobüsü şoförü Eyüp Berktaş, yaptığının yanlış olduğunu belirterek herkesten özür diledi.

  "YAPMAMAM GEREKEN BİR HAREKETTİ, KENDİME YAKIŞTIRAMADIM"

  Üniversite mezunu olduğunu kaydeden Berktaş, "Yapmamam gereken bir hareketti. Bunu ben de kendime yakıştıramadım." dedi.

  TRAFİK CEZASI KESİLDİ

  Görüntülerin medyada yer almasının ardından trafik ekipleri tarafından Alemdağ Polis Merkezi'ne götürülen sürücü Eyüp Berktaş'a seyir halindeyken cep telefonu ile konuştuğu ve kitap okuduğu için trafik cezası kesildi. Kendisini görüntüleyen kişinin şikayeti nedeniyle de ifadesi alınan Berktaş, polis merkezinden ayrıldığı sırada soruları cevapladı.

  "YAPTIM BİR KABAHAT"

  Ramazan nedeniyle fazla yolcunun olmadığı bir saatte son durağa yaklaştığı sırada elinde cep telefonu olduğunu söyleyen Berktaş, “Yaptım bir kabahat...Kırmızı ışıktan sonra cep telefonunu kapattım, istem dışı olarak sol konsoldaki kitabı aldım elime. Kitap elimde 1-2 dakika durdu, daha sonra yerine koydum. O arada bir arkadaş bizi gizlice görüntülemiş. Bu kişi olayı bu kadar tehlikeli görüyorsa beni uyarabilirdi." şeklinde konuştu.

  "BENİ REZİL ETTİ, UYARSAYDI KİTABI YERİNE KOYARDIM"

  Berktaş, "Elimden geldiği kadar yolcumuza İETT'nin istediği gibi hürmet ettiğime inanıyorum. Beni görüntüleyen arkadaş uyarsaydı bu konulara gelmezdik ve karakollara düşmezdik. Beni görüntüleyen kişi bu şekilde beni insanların canının hiçe saydığım gerekçesiyle medyaya rezil etti, oysa bana iki kelime söyleseydi ben özür dilerdim ve kitabı yerine koyardım.” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir