Petrol
96.57
3.12%
Euro
18.2406
-0.20%
Dolar
18.0419
0.52%
Altın
1.021
0.48%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.730
0.47%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Diri diri gömülen kadının kimliği araştırılacak

  Rize'deki fuhuş ve insan ticareti davasında deliller arasında yer alan bir kadının görüntüleri araştırılacak.
  • 16.03.2013 - 13:01
  Diri diri gömülen kadının kimliği araştırılacak

  Diri diri gömülen kadının kimliği araştırılacak #1

  Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, Rize'nin Pazar ilçesindeki 'insan ticareti' ve 'fuhuş' davası duruşmasında, Gürcü tanığın cep telefonundan çıkan dehşet görüntüleriyle ilgili soruşturma açıldı. Savcılık, görüntülerin nerede çekildiğini, canlı olarak mezara gömülen kadının akibetini araştıracak.

  DOSYA ERZURUM'A GÖNDERİLDİ

  Rize'nin Pazar İlçesinde 2008 yılında otel, restaurant, bar ve disko tarzı yerlere düzenlenen operasyonda iş yeri sahipleri ile birlikte çalışan işçi ve yabancı uyruklu çok sayıda kadın gözaltına alındı. Zorla fuhuş yaptırıldığı iddiasıyla Rize'de açılan davada görevsizlik kararı verilmesi üzerine dosya, Erzurum'a gönderildi. Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 14 sanık hakkında 'insan ticareti, fuhuş yaptırmak, uyuşturucu satmak suçlarından dava açıldı.

  "BIRAKIN BENİ LÜTFEN, ÖLMEK İSTEMİYORUM"

  Geçen 28 Şubat günü yapılan duruşmada, Rize'de bir başka fuhuş suçundan hüküm giyen ve Yargıtay'dan kesinleşmiş hapis cezasını Erzurum'daki E Tipi Cezaevi'nde çeken Gürcistan uyruklu 42 yaşındaki Inga G., mahkemede tanık olarak dinlendi. Yargılananlara kadın temin ettiği öne sürülen Inga G.'nin cep telefonundan çıkan görüntüler duruşmada izletildi. Sanıklar ile avukatların da izlediği 1 dakika 58 saniyelik dehşet görüntülerde, bir erkek kürekle boş mezar açıyor. Kenarda ellerini yüzüne kapatan kadın, saçından sürüklenerek getiriliyor ve çelme takılarak çukura düşürülüyor. Erkek mezara yatırdığı kadının başına ayağıyla bastırarak üzerine toprak atıyor.

  Sıkça Rusça 'Anne' diye ağlayan kadın, yine aynı dilde "Bırakın beni lütfen, ölmek istemiyorum. Bırakın beni lütfen özür dilerim. Lütfen beni affedin bu son defaydı, bir daha yapmayacağım. Lütfen beni affedin, yalvarıyorum. Yapmayın anneciğim yapmayın" diye konuşuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir