Petrol
104.63
3.91%
Euro
17.5904
0.24%
Dolar
17.2567
0.24%
Altın
967.76
0.52%
Borsa
2423
0.61%
Bitcoin
359.196
3.32%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Dışişleri Bakanlığından Lüksemburg'a tepki

  Türkiye'yi HDP ve Cumhuriyet operasyonları nedeniyle tehdit eden Lüksemburg'a gereken cevabı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu verdi.
  • İHA
  • 08.11.2016 - 07:55
  Dışişleri Bakanlığından Lüksemburg'a tepki

  Dışişleri Bakanlığından Lüksemburg a tepki #1

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Lüksemburg Dışişleri, Avrupa, Göç ve İltica Bakanı Jean Asselborn’un Türkiye’yle ilgili ifadelerini esefle kınadığını belirtti.

  ESEFLE KINIYORUZ

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Müftüoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Avrupa’da terörizme destek veren ülkelerin başında gelen Lüksemburg’un Dışişleri Bakanı Jean Asselborn’un ’Deutschlandfunk’ adlı Alman radyo kanalına bugün (7 Kasım) verdiği mülakatta dile getirdiği hususları esefle kınıyoruz. Bu talihsiz beyanlar, küresel düzeyde terörle mücadele çabalarına ne kadar katkı sağladığı tartışmalı olan Lüksemburg’un Dışişleri Bakanının Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı terörizm tehdidinin ölçeğini ve niteliğini kavramaktan ve doğru şekilde değerlendirmekten aciz olduğunu göstermektedir. Biz Bakan Asselborn’dan 246 vatandaşımızın şehit olmasıyla sonuçlanan kanlı darbeye teşebbüs eden teröristleri her vesileyle kınamasını beklerdik” ifadesini kullandı.

  SÖZLERİ GERÇEK DIŞIDIR

  Müftüoğlu, “Kendisinin bunun yerine ülkemizde benzer bir girişimin önlenmesi ve demokrasinin pekiştirilmesi için sarfedilen çabaları, Avrupa’nın kara bir dönemiyle kıyaslaması, hem tarih bilgisinin yetersizliğine hem de objektif değerlendirme yapabilme kabiliyetinden yoksun olduğuna işaret etmektedir. Demokratik bir ülke olan Türkiye’de 15 Temmuz’dan bu yana atılan adımlar Türk halkının demokrasi ve özgürlükler içerisinde yaşamasını sağlamaya yöneliktir. Dışişleri Bakanı Asselborn’un Sayın Bakanımızın Strazburg’taki Dışişleri Bakanları toplantısında kullandığı ifadelere ilişkin sözleri tamamen gerçek dışıdır” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir