Euro
9.3747
-0.14%
Dolar
7.8665
-0.07%
Altın
457.61
-0.1%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
135.796
-7.18%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  Diyanet İşleri Başkanı: Kimsenin haddi değil

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Diyanet'e ayrılan bütçe tartışmasına karşın sert konuştu.
  • 11.12.2012 - 14:39
  Diyanet İşleri Başkanı: Kimsenin haddi değil

  Diyanet İşleri Başkanı: Kimsenin haddi değil  #1

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bütçe tartışmalarıyla ilgili, ''Başkanlığımızı milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin haddi değildir'' dedi.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bir otelde düzenlenen ''İl Müftü Yardımcıları Semineri''ne katıldı. Seminerdeki konuşmasında son günlerde basında Diyanet bütçesine ilişkin yöneltilen eleştirilere yanıt veren, Prof. Dr. Görmez, şunları kaydetti:

  "MİLLETİMİZİN SIRTINDA BİR YÜK GİBİ GÖSTERMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL"

  ''Her yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kurumların bütçeleri tespit edilirken plan bütçe komisyonu aşamasından itibaren yapılan 'Bütçede aslan payı Diyanet'e', 'Diyanet'e on bakanlığın bütçesi' gibi değerlendirmelerdir. Bu değerlendirmeler aslında her sene Başkanlığımızı ve camiamızı üzmektedir. Her şeyden önce Başkanlığımızı milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da yoktur. Üstelik bu değerlendirmeler hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır.''

  "DİYANET TÜRKİYE'NİN HER KÖŞESİNE HİZMET GÖTÜREN TEK KURUM"

  Görmez, ''Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'nin en ücra köşelerine, her köyüne, mezrasına hizmet götüren tek kurumdur. Bütün bunları dikkate aldığımızda her sene değerli basınımızın Diyanet'in bütçesiyle ilgili attığı manşetler Diyanet İşleri Başkanlığı'nı, çalışanlarını, devletin ve milletin sırtında yük gibi gösterme çaba ve gayretleri son derece üzücüdür ve doğruları yansıtmamaktadır'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir