Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
771.000
-1.51%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Diyanet İşleri Başkanı'ndan Ahıska Türkleri'ne ziyaret

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ahıska Türkleri'ni ziyaret eden ilk başkan oldu.
  • 13.09.2014 - 18:35
  Diyanet İşleri Başkanı'ndan Ahıska Türkleri'ne ziyaret

  Diyanet İşleri Başkanı ndan Ahıska Türkleri ne ziyaret #1

  Gürcistan ziyareti kapsamında Ahıska'ya giden Mehmet Görmez, bölgedeki Türkler ile bir araya geldi, onların sorunlarını dinledi.

  AHISKA TÜRKLERİ'NİN YAŞADIĞI KÖYE ZİYARET

  Görmez, kentteki ziyaretleri kapsamında ilk olarak Ahıska ve Teo Klarjeti Mitropoliti Teodore ile görüştü. Ardından Rabat Kalesi'ni gezen Görmez, Ahıska Türkleri'nin yaşadığı köye geçti.

  "HİÇBİR MİLLET SÜRGÜN EDİLEREK VATANSIZ BIRAKILMASIN"

  Görmez, ziyaretine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Ahıska Türkleri'nin topraklarında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. "Bugün bize düşen tarihteki acıları bugüne taşımak değil ama onları tamir ederek yola devam etmek. Allah'tan temennim hiçbir millet kendi topraklarından başka yerlere sürgün edilerek vatansız bırakılmasın" diyen Görmez, Ahıska Türkleri'nden hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

  AHISKA TÜRKLERİ'Nİ ZİYARET EDEN İLK DİYANET İŞLERİ BAŞKANI OLDU

  Görmez, hayatta olup da dünyada kendi topraklarından uzakta olanların, huzur ve barış içerisinde tekrar kendi topraklarıyla buluşması, akrabalarıyla yaşaması temennisinde de bulundu. Görmez'in ziyareti Ahıska Türkleri'nce coşkuyla karşılandı. Görmez, Ahıska'daki Türkleri ziyaret eden ilk Diyanet İşleri Başkanı da oldu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir