Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.800
-0.69%
7ºC
İstanbul
Güneşli 7 C
  Diyarbakır Belediyesi'nde Türk bayrağı dalgalanıyor

  Diyarbakır Belediyesi'nde Türk bayrağı dalgalanıyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk hassasiyeti...
  • 05.04.2013 - 17:22

  Diyarbakır Belediyesi nde Türk bayrağı dalgalanıyor #1

  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'ın fahri hemşehriliğini kabul edişinin 87'nci yıl dönümü, törenle kutlandı. Yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına da Türk bayrağı asıldı.

  ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK

  Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'ın fahri hemşehriliğini kabul edişinin 87'nci yıl dönümü, kentte törenle kutlandı. Merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İlhan Diken, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Recep, Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Tören kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenkler bırakıldı.

  BELEDİYE YETKİLİLERİNDEN AÇIKLAMA

  Atatürk'ün fahri hemşehriliği kabul edişinin yıl dönümü nedeniyle BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye binasına da Türk bayrağı asıldı. Belediye yetkilileri, 5 Nisan Atatürk'ün Diyarbakır'ı fahri hemşehriliği kabul etmesinin her yıl dönümünde binaya Türk bayrağı asıldığını söyledi.

  'NEDEN TÜRK BAYRAĞI YOK' ELEŞTİRİLERİNE YANIT

  Abdullah Öcalan'ın mektubunun okunduğu tarihi Nevruz kutlamasında Türk bayrağının olmayışına gerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerekse muhalefet partileri tarafından dikkat çekilmişti. BDP'li vekiller de konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda bir dahaki kutlamalarda Türk bayrağının da kutlama alanında olacağını belirtmişti.

  Ancak Diyarbakır Belediyesi bir daha ki yılı bekleyemedi. Barış sürecinin hakim olduğu şu günlerde Diyarbakır Belediyesi binasına asılan dev Türk bayrağıyla 'Diyarbakır'da neden Türk bayrağı yok' eleştirilerine en güzel cevabı vermiş oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir