Petrol
93.66
0.01%
Euro
18.2887
0.07%
Dolar
17.9495
0.01%
Altın
1.018
0.10%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.623
-1.78%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor

  Her mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapan Diyarbakır’da, yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.
  • İHA
  • 09.12.2019 - 15:31
  • Güncelleme : 09.12.2019 - 18:50
  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor

  Sonbahar aylarının geride kaldığı bu günlerde Diyarbakır’ın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Hevsel Bahçeleri’nde oluşan renk cümbüşü, fotoğrafçıları kendisine hayran bıraktı.

  Diyarbakır surları, Dicle Nehri ve On Gözlü Köprü etrafında oluşan görüntüler fotoğraf meraklıları tarafından karelendi.

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor #1

  "HARİKA BİR FOTOĞRAF İÇİN DENKLANŞÖRE BASMANIZ YETERLİ"

  Fotono21 Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu, alternatifsiz rotalara sahip bir kentin fotoğrafçıları olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kılıçoğlu, “Şehirlerinin en güzelini sorarsanız herkes kendi şehrini söyler fakat herkesin görmesi gereken yerler sıralanırken işler değişir. Listenin başına her ne kadar popüler isimler gelse bile gezginler ve fotoğrafçılar için rotalar hep farklıdır. Keşfedilmemiş alanlar, huzur veren mekanlar, tarihin izleri kültürel miraslar ve doğa harikaları öncelik listesinin dedir.

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor #2

  Şu an bulunduğumuz Gazi Köşkü de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri ve Diyarbakır surlarının çevrelediği otantik bir yer. Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ve mobil cihazların nitelikli özelliklerinin artması ile bu rotalar hakkında hızlı ve güvenilir bilgiler elde etmek mümkün. Gazi Köşkü için görseller oluşturmak ve sosyal medya kanallarında yayınlamak için buradayız. Gazi Köşkü sonbahar fotoğrafçılığı için önceden hazırlanmış bir sahne gibi. Bizim sadece deklanşöre basmamız yeterli oluyor.” dedi.

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor #3

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor #4

  Diyarbakır sonbaharda da büyülüyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir