Euro
15.323
0.34%
Dolar
13.5225
0.38%
Altın
799.92
0.80%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
494.300
2.58%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C

  Diyarbakır'da açlık grevine destek yağması

  Diyarbakır Valiliği örgüt yandaşlarının yağma görüntülerini dağıttı.
  • 31.10.2012 - 19:58
  Diyarbakır'da açlık grevine destek yağması

  Diyarbakır da açlık grevine destek yağması #1

  Diyarbakır Valiliği, Barış ve Demokrasi Partisi(BDP)'nin cezaevlerindeki terör örgütü PKK ve KCK tutuklularının başlattığı açlık grevine destek amacıyla organize ettiği eylem sırasında yaşanan yağma ve saldırılarının görüntülerini basınla paylaştı.

  Diyarbakır da açlık grevine destek yağması #2

  Diyarbakır Valiliği'nin herhangi bir metin olmaksızın dağıttığı fotoğraflarda BDP ve terör örgütü PKK'nın çağrısı üzerine sokakları savaş alanına döken göstericilerin yaptığı yağma ve saldırı fotoğraflarına yer verildi. Fotoğraflarda Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki bir markete giren göstericilerin, marketi tamamen yağmaladıktan sonra lavabolarına kadar bütün bölümlerini yaktığı anlaşılıyor. Terör örgütü yandaşlarının markette para kasalarını açıp boşalttığı marketin güvenlik kamerasını da kırdıkları görülüyor.

  Diyarbakır da açlık grevine destek yağması #3

  Başka fotoğraflarda ise yine örgüt yandaşlarının yolcu taşıyan dolmuşa yaptığı saldılırar yer alıyor. Saldırıda dolmuşun camarı kırılırken lastiklerinin bıçakla kesildiği anlaşılıyor.

  Diyarbakır da açlık grevine destek yağması #4

  Fotoğraflarda örgüt yandaşlarının molotof atması sonucu bir vatandaşın evinin yandığı, içindeki eşyalarının kullanılmaz hale geldiği belirtiliyor.

  Fotoğraflarda gün boyunca devam eden olaylarda işyerini açan esnafın taşlanan işyerlerinin hasar görmüş halini gösteren fotoğraflar bulunuyor.


  Görüş Bildir