Petrol
112.87
0.74%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.142
-2.54%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Diyarbakır'da Atatürk büstüne çirkin saldırı

  Diyarbakır'da Atatürk büstüne çirkin saldırı

  Gezi'nin aktörleri dün Taksim'de, Kadıköy'de, İzmir'de ve Ankara'da 'sokağa çıkın'çağrıları yaptı. Kobani'yi bahane edip Gezi'de yanlarına çekemedikleri Kürtlerle yeni bir Gezi kalkışması denediler. Bu kapsamda Diyarbakır'da Atatürk büstüne saldırı gerçekleşti.
  • 07.10.2014 - 12:54

  Diyarbakır da Atatürk büstüne çirkin saldırı #1

  IŞİD'in Kobani'ye girdiği haberleri üzerine HDP bir açıklama yaparak sokağa çıkma çağrısı yaptı. HDP'ye ilk destek, Gezi olaylarında yanlarına çekemedikleri Kürtlerle birlikte yeni bir Gezi kalkışmasını harekete geçirmek isteyenlerden geldi. CHP'nin gençlik örgütleri, Ulusalcılar ve Kemalistler internet üzerinden 'sokağa çıkın' mesajları yayınladı.

  Diyarbakır'da Atatürk büstüne çirkin saldırı İZLE

  SOKAKLAR ATEŞE VERİLDİ

  Çağrılar üzerine sokağa çıkan gruplar IŞİD'e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenledi. Yol kapatıp, gösteri yapan ve sokakları yakıp yıkan gruplar polislerle çatıştı.

  Diyarbakır da Atatürk büstüne çirkin saldırı #2

  ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI

  Diyarbakır'da IŞİD karşıtı eylem yaptıklarını savunan gruplar ise kent merkezindeki Ofis Semti'nde bulunan banka şubelerine saldırdı. Ayrıca Ofis Semti'nde bulunan bir öğrenci yurdundaki Atatürk büstü öğrenciler tarafından binadan aşağıya atıldı. Göstericilerden biri ise Atatürk büstüyle adeta oyun oynadı.

  Diyarbakır da Atatürk büstüne çirkin saldırı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir