Euro
11.1361
-0.01%
Dolar
9.5864
0.02%
Altın
557.09
0.03%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
603.221
1.72%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C
  Diyarbakır'da Atatürk heykeli bakım için kaldırıldı

  Diyarbakır'da Atatürk heykeli bakım için kaldırıldı

  Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi Dağkapı Meydanı'nda yıllardır bulunan ve yıpranıp tahrip olan Atatürk heykeli, Diyarbakır Valiliği kararı ile vinçle yerinden söküldü. Bakım-onarım çalışmalarının ardından yerine yerleştirilecek.
  • 16.01.2015 - 16:10

  Diyarbakır da Atatürk heykeli bakım için kaldırıldı #1

  Yenişehir İlçesi'ndeki Dağkapı Meydanı'nda uzun yıllardır bulunan ve iki çocuğun Atatürk ile birlikte gösteren Atatürk heykeli, Diyarbakır Valiliği tarafından bugün vinç ile yerinden sökülerek kaldırıldı.

  BAKIMIN ARDINDAN YERİNE DÖNECEK

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Dağkapı meydanında bulunan Atatürk heykeli bakım amacıyla Yenişehir Kaymakamlığı tarafından kaldırıldığı belirtilerek, "Heykeltıraşlar tarafından yapılacak bakım işlemlerinin tamamlanmasının ardından en kısa zamanda yeniden eski yerine yerleştirilecektir" denildi.

  Meydana götürülen bir vinç tarafından sökülen Atatürk heykelinin söküm işlemi sırasında vatandaşlar merakla çalışmaları izledi. Çekiciye yüklenen heykel bakım için götürüldü.

  MANŞETLERE ALDANMAYIN

  Diğer siteler aldatıcı manşetleriyle okuyucu avına çıkıyorlar. Tıkladığında okuyucu başka bir içerikle karşılaşıyor. Muhtemelen bu haber için de aynı taktiği kullanacaklar. "Diyarbakır'da Atatürk heykeli mi kaldırılıyor?","Diyarbakır'da öyle bir şey oldu ki.." manşetleriyle okuyucularını kandırmaya devam edecekler.

  Diyarbakır'da Atatürk heykeli bakım için kaldırıldı İZLE

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir