Petrol
108.06
-0.95%
Euro
17.544
-1.59%
Dolar
16.582
-1.79%
Altın
983.53
-0.86%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
349.953
-3.82%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Diyarbakır'da çocukları dağa kaçırılan aile sayısı arttı

  PKK tarafından çocukları kaçırıldığı iddiasıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aile sayısı 9'a çıktı.
  • 26.05.2014 - 14:16
  Diyarbakır'da çocukları dağa kaçırılan aile sayısı arttı

  Diyarbakır da çocukları dağa kaçırılan aile sayısı arttı #1

  Kaçırıldığı iddia edilen S.U.'nun ablası Sevim Uçakay, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a seslenerek, kızkardeşinin getirilmesini istedi.

  "KIZINLA DAĞA ÇIK DİYORUM"

  Aileleri ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat da, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a çağrıda bulunarak, "Eğer çok gurur duyuyorsan dağa gidenlerle; bir tane kızın var onunla birlikte dağa çık diyorum" dedi.

  EYLEM YAPAN AİLE SAYISI 9'A ÇIKTI

  Çocuklarından haber alamayan 2 ailenin daha katılmasıyla birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aile sayısı 9'a çıktı. Dicle Üniversitesi Muhasebe Bölümü 2'nci sınıfı öğrencisiyken, 7 ay önce PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen Veysel Çapa'nın ailesi ve 14 yaşındayken 3 yıl önce örgüte katılan M.O.'nun aileleri de belediye binası önündeki eyleme katıldı.

  Diyarbakır da çocukları dağa kaçırılan aile sayısı arttı #2

  AK PARTİLİ VEKİLDEN AİLELERE ZİYARET

  Aileleri dün de ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Mine Lök Beyaz, Miraç Kandili nedeniyle bugün de ziyaret ederek dua etti. Annelerin yaşadığı dramı, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anlatırken, AK Partili Lök Beyaz ve Eronat, gözyaşlarını tutamadı.

  BDP LİDERİ DEMİRTAŞ'A ÇAĞRI

  8 Nisan tarihinde örgüt tarafından kaçırldığı ileri sürülen S.U.'nun ablası Sevim Uçakay, kızkardeşinin getirilmesi için BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a seslenerek şöyle dedi:

  "Bir ses çıksın, susarak neyi halledecekler? Selahattin Demirtaş gelsin, konuşsun. Kendi çocuğu nerde? Dizinin dibinde. Niye susayım? Yeter artık. 'Halkım için mücadele edeceğim' diyor, ben de onun halkıyım. Benim derdim kızkardeşim nerde? Tabii kendi çocukları Amerika'da okuyor. Benim kızkardeşim nerde? Dağ başında? Gelip derdime derman olsunlar. 'Kızım ne derdin var?' diye sorsunlar. Sustum yeter, ben 40 gündür bunun acısını çekiyorum. Benim kız kardeşimi bana getirsin."

  Diyarbakır da çocukları dağa kaçırılan aile sayısı arttı #3  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir