Euro
9.7368
0.35%
Dolar
8.1765
0.27%
Altın
457.83
0.11%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.899
0.72%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C

  Diyarbakır'da coşkulu Kutlu Doğum kutlaması

  Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği Kutlu Doğum mitingine yaklaşık 150 bin kişi katıld.
  • 21.04.2013 - 18:56
  Diyarbakır'da coşkulu Kutlu Doğum kutlaması

  Diyarbakır da coşkulu Kutlu Doğum kutlaması #1

  Peygamber Sevdalıları Platformu her yıl İstasyon Meydanı'nda yaptıkları mitingi bu yıl Nevruz Alanı'nda yaptı.

  Saat 14.00'te başlayan mitinge Türkiye'nin çeşitli illeriyle Irak, Suriye, İran, Lübnan, Mısır ve bazı Avrupa ülkelerinden gelenler de oldu. Güvenlik önlemi için 5 bin polisin görev yaptığı mitinge gelenler oluşturulan 6 ayrı noktadan üzerleri arandıktan sonra alana girebildi.

  PKK'LILARIN FOTOĞRAFLARI KAPATILDI

  Miting alanın üzerinde sürekli polis helikopteri uçtu, havadan ve yerden alınan görüntüler Diyarbakır Valiliği'nde oluşturulan merkeze anında ulaştırıldı. Miting öncesi, BDP'nin nevruz kutlamalarında astığı PKK'lılara ait fotoğraf ve posterlerin üstleri kapatılarak platform oluşturulurken, miting alanında çoğunda 'Kelime-i Tevhid' yazılı yeşil ve kırmızı bayraklar dalgalandırıldı.

  GENİŞ ÇAPLI KATILIM GERÇEKLEŞTİ

  Mitingin başında, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerden gelen din adamları, alim ve kanaat önderlerinin isimleri anons edildi. Bu anonslarda "İran Kürdistanı'ndan Urumiye'den Seydaye Mele Riza, Salmas'tan Seydaye mele Aziz, Mahabad'dan Seydaye mele Ebubekir, Irak Kürdistanı'ndan Seydaye Mele Tayyib Ahmed, Suriye Kürdistanı'ndan Müslüman Alimler ve Aydınlar Birliği'nden Seydaye Mela Naif, Lübnan'dan Alimler Birliği üyesi Şeyh Muhammed amr, Ogaden'den Halk Kurtuluş Cephesi Başkan Yardımcısı Muhammed Abdullah Yasih, Avrupa'dan Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Belçika İmam Gazali Camisi'nden Muhammed Emin Haksever, Mısır'dan İhvan-ı Müslimin Siyasi Birim Sorumlusu Muhammed Hubeyşi ve Türkiye Alimler Cemiyeti üyeleri"   ifadeleri dikkati çekti.

  Kürtçe ve Türkçe ilahilerin okunduğu mitingde kürsüye gelenler, 'Özgürlük ve kurtuluş önderi Hz. Muhammed' temasında konuşmalar yaptı.

  MEHMET GÖKTAŞ: "KEMALİZM KAYBETMİŞTİR"

  Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlediği mitingde konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, "Allah ve Resulüne kanun koymaya uğraşanlar alçakça kaybedecekler. Zaten kaybetmişlerdir" dedi. Peygamber ile savaşanların hep kaybettiğini söyleyen Mehmet Göktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "HAZRETİ MUHAMMMED KAZANDI"

  "Rejimin sahiplerine sesleniyoruz; Bunu itiraf edin, kabul edin, ilan edin, kaybettiniz. Hazreti Muhammed kazandı deyin. Kaybetmenin gereklerini yerine getirin. Bu coğrafyanın taşına toprağına yazdığınız zırvaları alın götürün. Lütfen bu minik yavrularımızın beynine yerleştirdiğiniz küfür sözlerini, saygı duruşlarını, puta tapışları alın götürün artık, istenmiyorsunuz. Peygamberle savaşanlar kaybetmişlerdir. Lütfen bunun gereğini yerine getirsinler. Peygamber kazanmıştır, Peygamber sevdalıları kazanmıştır. Şeyh Said Pehlevi kazanmıştır, Bediüzzaman kazanmıştır, İskilipli Atıf Hoca kazanmıştır. Şapka giymediği için idam edilen binlerce müslüman kazanmıştır. Kemalizm kaybetmiştir. Bunu lütfen resmi kurumlar kabul etsinler. Bu sevda öyle bir akıyor ve gidiyor ki bunun önünde hiç kimse duramayacaktır."

  GÖKTAŞ HÜKÜMETE SESLENDİ

  Mehmet Göktaş, hükümete seslendiğini belirterek, "Muhammed sevdalılarının görüşleri alınmadan atacağınız hiç bir adımda ileri gidemeyeceksiniz. Peygamber sevdalılarını görmeden yapacağınız bütün hesaplar geri dönecektir. Atacağınız bütün adımları geri çekmek zorunda kalacaksınız" diye konuştu.

  Meydandan öne çıkan kareler

  Nevruz meydanı yüz binlerle coştu

  Diyarbakır da coşkulu Kutlu Doğum kutlaması #2

  TEK BAYRAK: LA İLAHE İLLALLAH

  Meydanda 'La İlahe İllallah' yazan bayraktan başka bayrak görülemediğini kaydeden Mehmet Göktaş, "Ezilenler, mazlumlar ve kurtuluşu başka yerde arayanlara sesleniyorum. Hazreti Muhammed'in elinden başka yapışacak el yoktur. Bize şeref, onur ve özgürlük verecek el onun elidir" dedi.

  Konuşmaların ardından miting Kürtçe ve Türkçe ilahilerin okunmasıyla devam etti ve yapılan duayla sona erdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir