Petrol
110.5
1.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.444
-0.65%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Diyarbakır'da Ebola alarmı

  Diyarbakır'da hac dönüşü yüksek ateş nedeniyle fenalaşan kadın hastanede karantinaya alındı.
  • 19.10.2014 - 06:20
  Diyarbakır'da Ebola alarmı

  Diyarbakır da Ebola alarmı #1

  Diyarbakır Havalimanı'nda 66 yaşındaki K.B, hac dönüşü fenalaştı. Havaalanındaki sağlık görevlilerinin müdahale ettiği K.B, karantinaya alınarak, ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Güvenlik önlemlerinin alındığı hastanede, salgın olma ihtimali nedeniyle acil servis hasta ve ziyaretçilere kapatıldı.

  Yakınları, K.B'nin sıtma rahatsızlığı ve yüksek ateşi olduğunu bildirdi.

  Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Kanğın, yaptığı açıklamada, hastanın Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina altına alındığını belirterek, "Enfeksiyon hastalıkları uzmanları Ebola olabileceğini düşünmüyor. Hasta karantinada izleniyor" dedi.

  Hastanenin acil bölümüne ilk etapta çok acil vakalar dışında hasta alınmadığını anlatan Kanğın, karantina altına alınan hastanın bütün tetkiklerinin yapıldığını bildirdi.

  Kanğın, tetkiklerin Ankara'ya Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne gönderildiğini, sonuçların 2 gün içerisinde gelmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

  "HASTALIĞI EBOLA DEĞİL"

  Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada ise hacdan gelen ve son 15 gündür ateşi olan kadın hastanın Ebola hastalığı taşıdığı iddialarının gündeme geldiği belirtilerek, şöyle denildi:

  "Söz konusu hastanın batı Afrika'dan seyahat öyküsünün olmaması, uzmanlarımızı Ebola şüphesinden uzaklaştırmaktadır. Öncelikle Mers Cov ya da diğer hastalıkları ekarte etme açısından da hasta izole edilmiş olup, alınan numune incelenmek üzere Ankara'daki laboratuvara gönderilmiştir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir