Euro
9.9908
1.26%
Dolar
8.3143
1.65%
Altın
476.87
1.06%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
432.343
-3.76%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Diyarbakır'da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya silahlı saldırı

  Diyarbakır'da tarihi kültürel miras alanında yapılmak istenen kaçak yapıyı yıkan zabıta ekiplerine silahlı saldırı yapıldı.
  • 14.04.2015 - 14:40
  Diyarbakır'da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya silahlı saldırı

  Diyarbakır da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya silahlı saldırı #1

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, On Gözlü Köprü bitişiğinde bir yıl içinde dört kez tebligat yapılarak yıkılan, her defasında yeniden yapılan kaçak yapıya bu sabah 05.30'da beşinci kez müdahale ederek yıktı. İş makineleri eşliğinde gerçekleştirilen yıkımda, zabıta ekipleri silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırıyı yapanlar gözaltına alındı. Saldırganların üzerinden bir adet 7.65 mm çapında tabanca ve bir adet pompalı tüfek ele geçirildi.

  "CİDDİ BİR MÜCADELE VERİYORUZ"

  Kaçak yapının yıkımı ve silahlı saldırı üzerine bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, kaçak yapılaşmaya karşı tedbirler aldıklarını, ilçe belediyeleriyle birlikte ciddi anlamda mücadele yürüttüklerini söyledi.

  Diyarbakır'da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya ateş açıldı VİDEO

  Diyarbakır da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya silahlı saldırı #2

  "4 KEZ MÜDAHALE ETTİK AMA..."

  On Gözlü Köprü'nün hemen bitişiğinde defalarca yapılan kaçak yapılaşma hakkında bilgi veren Suvari, şöyle konuştu: "Daha önce 4 kez müdahale ettik, bu da beşincidir. Fakat ısrarla oradaki yurttaşımız bu tutumundan vazgeçmiyor. Tapusu olduğunu iddia ediyor, konu tapuyla ilgili değildir. Köprünün hemen bitişiğinde, sit alanının içinde, geniş bir alanda yapılaşma söz konusu olduğundan bu sabah belediyelerimizin katılımıyla müdahale edildi. Kentin bir sahibi vardır, izinsiz ve plansız kaçak yapılaşmaya karşı mücadelemizi yürütüyoruz. Bu kentin tüm dinamikleriyle de paylaşıldı."

  Diyarbakır da kaçak yapıyı yıkan zabıtaya silahlı saldırı #3

  DÜN DE SİLAHLAR KONUŞTU

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat telefonuna cinayet zanlısı olduğu iddia edilen Nihat A.nın Merkez Sur ilçesi Ongözlü Köprü civarında bir evde saklandığı ihbar edilmişti. Nihat A.yı bulunduğu evde yakalamaya giden polis ekiplerine zanlının yakınları önce taş atmış, sonra da pompalı tüfekle ateş açmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir