Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.447
0.46%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Diyarbakır'da karakola PKK flamaları ve Öcalan bayrağı

  Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde baraj güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan karakola karşı 3 gündür eylem yapan BDP'liler karakolun çevresine PKK flamaları ve Öcalan bayrağı astılar.
  • 13.05.2014 - 11:15
  Diyarbakır'da karakola PKK flamaları ve Öcalan bayrağı

  Diyarbakır da karakola PKK flamaları ve Öcalan bayrağı #1

  Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde baraj güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan karakola karşı 3 gündür eylem yapan ve aralarında BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt'ün de bulunduğu BDP'liler karakolun çevre duvarına PKK flamaları ve Öcalan bayrağı astı.

  Diyarbakır da karakola PKK flamaları ve Öcalan bayrağı #2

  EYLEM DEVAM EDİYOR

  Silvan ilçesine bağlı Boyunlu Köyü yakınlarındaki Silvan Barajı ile ilgili yapılan Babakaya Su Tüneli’nin güvenliğini sağlamak amacıyla Boyunlu, Bayrambaşı ve Ormandışı köyleri arasında kalan noktada yapımına 6 ay önce başlanan jandarma karakol inşaatını engellemek isteyen BDP’lilerin üç gün önce çadır kurarak başlattıkları eylem sürüyor.

  Diyarbakır da karakola PKK flamaları ve Öcalan bayrağı #3

  BDP'DEN EYLEMCİLERE DESTEK

  BDP Diyarbakır İl başkanı Zübeyde Zümrüt, Silvan Belediye Başkanı Yüksek Bodakçı, BDP Silvan İlçe Başkanı Kerem Canpolat, BDP Eğil İlçe Başkanı Mahmut Yokuş, BDP Ergani İlçe Başkanı Cavidan Yaman ve çok sayıda kişi, dün çadırda kalan BDP’lilere destek verdi. BDP’li grup, inşaatı 20 dönüm arazi üzerinde halen devam eden jandarma karakolunun çevresine örülen 1600 metre uzunluğunda 2 metre yüksekliğindeki taştan çevre (ihata) duvarının bir bölümünü yıktı. Askerlerin bulunmadığı bölgede BDP’liler yıktıkları çevre duvarlarının üzerine ise PKK flamaları ile Abdullah Öcalan posterleri astı.

  ''KARAKOL YAPIMLARINA SON VERİLMELİ''

  BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, ’Baraj ve su tüneli güvenliği’ adı altında bölgedeki askeri alanların yaygınlaştırıldığını, bölgenin bir çok yerinde karakol inşaatlarının hızlandırılmasının kendilerinde ciddi bir kaygı oluştuğunu söyledi. Zümrüt, "Yapılan karakollar son 1.5 yıldır başlatılan demokratik süreç ile birlikte diyalog ve görüşme sürecine denk düşmeyen bir yaklaşımıdır. Karakol yapımlarına son verilip koruculuğun kaldırılması gerekiyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir