Petrol
114.27
0.41%
Euro
17.4268
-0.72%
Dolar
16.6191
-0.38%
Altın
973.31
-0.29%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.732
-2.90%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Diyarbakır'da maskeli soyguncular kuyumcuyu dövdü

  Diyarbakır'da maskeli 3 kişinin uzun namlulu silahlar kullanarak kuyumcuda gerçekleştirdiği soygununun görüntüleri ortaya çıktı.
  • 02.12.2014 - 17:49
  Diyarbakır'da maskeli soyguncular kuyumcuyu dövdü

  Diyarbakır da maskeli soyguncular kuyumcuyu dövdü #1

  Diyarbakır'da Cuma Bürkün'ün sahibi olduğu kuyumcuya geçen Cuma günü saat yüzleri kapalı 3 soyguncu girdi. Soygunculardan biri tezgahın üzerine çıkarken diğeri elindeki uzun namlulu silah Cuma Bürkün'e ateş etti.

  KUYUMCU, SOYGUNCULARLA BOĞUŞTU

  Soyguncularla boğuşan ve ellerindeki silaha aldırış etmeyen Cuma Bürkün'e soyguncular hem ateş ederek hem de silahların kabzası ile darp etmeye başladı. Bürkün, bir taraftan teşhirde bulunan bilezikleri almaya çalışan soyguncuyu engellemeye çalışırken, diğer taraftan kendisini engelleyen diğer soyguncu ile boğuştu. Soygunculardan birinin başındaki maskeyi çıkaran kuyumcu Bürkün'ün başına silahın namlusu ile vurulması sonucu başı yarıldı ve kanlar içinde kaldı. Kuyumcuda bulunan güvenlik kamerası soygunu ve kuyumcunun soyguncularla yaptığı mücadeleye saniye saniye kayıt altına aldı.

  Diyarbakır'da kuyumcuda soyguncu dehşeti

  TEDAVİ ALTINA ALINDI

  Polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alırken, bilezik ve yüzüklerden oluşan 3.5 kiloluk altınla kaçan soyguncuları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Ellerindeki silahlara rağmen soygunculara yaklaşık 1.5 dakika direnerek yaralanan kuyumcu Cuma Bürkün, tedavi altına alındı. Cuma Bürkün'ün kuyumculuk yapan kardeşi Celal Bürkün, ağabeyinin soygunculara silahlarına rağmen direndiğini ancak 3 soyguncunun 3.5 kilo altını çaldığını söyledi. Celal Bürkün, "Allah'a çok şükür ağabeyime kurşunlar denk gelmemiş. Darp sonucu kafası kırıldı, omzundan yaralandı" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir