Petrol
83.81
-1.25%
Euro
17.6406
-0.28%
Dolar
18.4522
0.02%
Altın
963.94
-0.20%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.503
-5.66%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C

  Diyarbakır'da sulara zehir katıldığı iddiasına yalanlama

  Diyarbakır'da sulara zehir katıldığı iddialarına Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak'tan yalanlama geldi.
  • 12.10.2014 - 05:09
  Diyarbakır'da sulara zehir katıldığı iddiasına yalanlama

  Diyarbakır da sulara zehir katıldığı iddiasına yalanlama #1

  Diyarbakır'da bu gece halk arasında kentin şebeke suyuna zehir karıştırıldığı ve çok sayıda kişinin hastanelere gidederek tedavi gördüğü yönünde iddialar yayıldı.

  Kentte tedirginlik yapan iddialar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, belediyenin internet sitesinden gece yarısı açıklama yaparak iddiların asılsılsız olduğunu açıkladı.

  "PROVOKASYONA GEÇİT VERMEYİN"

  Kışanak, bu tür asılsız dedikodularla halkta korku ve panik yaratılmak istendiğini, son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle her türlü provakasyonun yaşanabileceğine belirterek, "Halkımız müsterih olsun. Bu tür zamanlarda ortaya çıkan felaket tellallarına kulak asmasın. Provakosyona geçit vermesin. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ve DİSKİ Genel Müdürlüğümüze güvensin, yeter" ifadelerini kullandı.

  "DİYARBAKIR, DÜNYADA MUSLUKTAN SU İÇİLEBİLEN ENDER KENTLERDEN BİRİDİR"

  Diyarbakır’ın sadece Türkiye’nin değil dünyanın suyunu musluğundan içen ender kentlerinden biri olduğunu hatılatan Kışanak, “Kentimiz Diyarbakır, DİSKİ Genel Müdürlüğümüzün başarılı çalışmaları sayesinde modern içme suyu arıtma tesisine ve Avrupa Birliği’nden akredite olmuş donanımlı Su Kontrol Laboratuvarı’na sahiptir. Günlük, haftalık ve aylık su analizlerinin yapıldığı laboratuvarımız çalışmalarını İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ile paralel yürütmektedir. Dolayısıyla içme suyumuzda bırakın zehri, insan sağlığını tehdit edecek hiçbir zararlı maddeye rastlayamazsınız. Kaldı ki şebeke suyunda zehir olabilmesi için şu an için hastanelerimizde yüzlerce hatta binlerce vakanın olması gerekmektedir. Ancak gördüğümüz kadarıyla böyle bir vaka da söz konusu değildir. Bugüne dek kentimizde benzeri bir olay yaşanmadığı gibi bundan sonra da yaşanması mümkün değildir. Her zaman ki gibi sularınızı, musluklarınızdan, gönül rahatlığı ile içiniz" dedi.

  Kışanak,Diyarbakır'da fısıltı gazetesi şeklinde hızla yayılan bu türden dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Her zaman ki gibi sularınızı, musluklarınızdan, gönül rahatlığı ile içiniz" ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir