Dolar
7.6644
0.0274%
Euro
8.9599
-0.2082%
Altın
1903.35
0.1657%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
468.359
-0.0059%
Bitcoin
80831.24
-0.6214%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Diyarbakır'da bomba alarmı sona erdi

  Gelen ihbar üzerine geniş güvenlik önlemi alındı. Bomba imha ekipleri bombaya anında müdahale etti.
  • 20.09.2012 - 10:35
  Diyarbakır'da bomba alarmı sona erdi

  Diyarbakır da bomba alarmı sona erdi #1

  Diyarbakır'ın Çarıklı Köyü girişindeki köprüye PKK'lıların tahrip gücü çok yüksek bomba tuzakladığının belirlenmesi üzerine güvenlik birimleri alarma geçti.

  Diyarbakır Havaalanı ve 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na iniş-kalkış yapacak sivil ve askeri uçakların güzergahındaki yola yerleştirilen bombanın imhası sırasında uçakların iniş ve kalkış yapmaması için asker ve sivil yetkililer uyarıldı. 

  Diyarbakır'da köprü altına konulan bomba etkisiz hale getirldi. Yol tekrar araç trafiğine açıldı.

  OLAY YERİNDEN SON BİLGİLER - VİDEO

  UÇAKLAR İNEMEDİ, F-16'LAR KALKAMADI

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Havaalanı'na iniş ve kalkış yapan uçakların güzergahında bulunan bombanın imha edilmesi sırasında, askeri ve sivil uçakların iniş ve kalkışlarının bir süre durdurulması için Diyarbakır Havaalanı ve 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı, 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nı uyardı.

  BÜYÜK BİR PATLAMA OLABİLİR ANONSU

  Polis, köprüye yakın yerde görev yapan tüm polisleri ve vatandaşı uyararak, "Yüklü miktarda patlayıcı bulunuyor. Çok büyük bir patlama olabilir. Herkes alanın uzağına çıksın" anonsu yaptı.  

  MARDİN KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  Diyarbakır'ın Mardin Karayolu üzerinde 20'inci kilomteresinde bulunan Çarıklı Köyü girişinde bulunan bir köprünün altına tahrip gücü çok yüksek patlayıcı tuzaklandığı ihbarı alan polis alarma geçti. Bugün saat 09.00 sıralarında Diyarbakır- Mardin Karayolu trafiğe kapatılıp, karayoluna çıkan tüm ara yollar tutuldu.

  Bomba uzmanları, frekans karıştırıcı Jammerli araçlarla çok sayıda polisin sevk edildiği bölgede, Özel Harekat polisleri de hakim tepelerde güvenlik önlemleri aldı. Bir polis helikopterleri sürekli uçarak, köprü çevresini gözetim altında aldı. Tahrip gücü çok yüksek olduğu belirtilen patlayıcı nedeniyle, bölgede tüm güvenlik birimleri çok dikkatli olmaları konusunda uyarılıp, çelik yelek giymeleri talimatı verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir