Petrol
103.64
0.85%
Euro
17.628
0.92%
Dolar
17.2467
1.61%
Altın
975.88
1.35%
Borsa
2385
0.00%
Bitcoin
346.831
3.21%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Diyarbakırlı aileler PKK'ya sağlık raporu gönderdi

  Çocukları PKK tarafından kaçırılan Diyarbakırlı aileler, evlatlarını geri alabilmek için PKK'ya sağlık raporu dahi verdi.
  • 20.05.2014 - 09:04
  Diyarbakırlı aileler PKK'ya sağlık raporu gönderdi

  Diyarbakırlı aileler PKK ya sağlık raporu gönderdi #1

  Aileler dağa götürülen çocuklarını geri alabilmek için mücadele veriyor. İkisi Fen Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki üç çocuğun ailesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde “PKK çocuklarımızı geri ver” eylemi başlattı.

  BAŞBAKAN  VE ÖCALAN'A SESLENDİLER

  Gözyaşları içinde Cumhurbaşkanı, Başbakan Erdoğan ve Abdullah Öcalan'a seslenen aileler yardım istedi. PKK, çocuklarını bırakmazsa oturma eylemi yapıp açlık grevine başlayacaklar.

  Diyarbakırlı aileler PKK ya sağlık raporu gönderdi #2

  AİLELER MUHATAP BULAMAMAKTAN YAKINIYOR

  Lise öğrencileri Halime Gündüz ve Fırat Aydın Eren’in MEGAM-DER’in 23 Nisan’da Diyarbakır Lice’de düzenlediği piknik sırasında dağa götürülen 14 çocuk arasında olduğu belirtildi. Fırat Aydın Erdem’in babası Selami Eren muhatap bulamamaktan yakınıyor.

  "ÇOCUĞUM HASTAYDI"

  BDP’nin kendileriyle ilgilenmediğini söyleyen acılı baba şöyle konuştu;

  “Ben Kulp’luyum. Yerel kaynaklarla ulaşmaya çalıştık. Çocuğun orada olduğunu öğrendik. Oğlum hasta. Kemiklerinde kırıklar oluştuğunu, göz tembelliği olduğunu gösteren raporlar gönderdik kendilerine. Çocuk geri gönderilmedi, bir açıklama da yapılmadı. Yapacak bir şey kalmadı ve eyleme başladık.”

  "KANDIRILARAK GÖTÜRÜLDÜ, SAĞLIK PROBLEMLERİ VAR"

  Fırat Aydın Eren'in annesi Mahfuze Eren ise, “Tüm yetkililere sesleniyorum, çocuğumun geri gelmesini istiyorum. Çocuğum daha 15 yaşında onun yeri ailesinin yanı ve eğitim. Geri gelmesi için oturma eylemine başlayacağız. Gelinceye kadar eylemimiz açlık grevine kadar uzayacak. Çocuğum kandırılarak götürüldü. Sağlık problemleri var”  dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir