Euro
11.1566
0.17%
Dolar
9.5947
0.11%
Altın
556.4
-0.1%
Borsa
1.493
0%
Bitcoin
599.916
-0.11%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor

  Diyarbakır'da sıcaktan bunalan çocuklar, süs havuzunda serinliyor.
  • AA
  • 24.06.2015 - 14:12
  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor #1

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl gün yüzüne çıkardığı, türkülere konu olan Anzele Suyu ve havuzu, çocukların serinleme yeri oldu.

  SICAKLIK 40 DERECE

  Sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı Diyarbakır'da, Sur ve Bağlar ilçelerinden gelen çok sayıda çocuk, Anzele'deki süs havuzuna giriyor. Mayoları olmadığı için iç çamaşırı ve elbiseleriyle suya giren çocukların mutlulukları yüzlerine yansıyor.

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor #2

  BELEDİYELERDEN ÜCRETSİZ HAVUZ TALEBİ

  Tehlikeli olmasına rağmen suya atlayan çocuklar, havuz kenarında uzanarak güneşleniyor. Çocukların sevinç çığlıklarını duyan büyükler ise onları ilgiyle izliyor. Ailelerinin gelirinin az olması nedeniyle ücretli havuzlara gidemediklerini, bu nedenle serinlemek için süs havuzuna girmek zorunda kaldıklarını kaydeden çocuklar, belediyelerin çocuklar için ücretsiz havuz yapmasını istedi.

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor #3

  "BAŞKA SEÇENEĞİMİZ YOK"

  Paraları olmadığı için yüzme havuzuna gidemediklerini anlatan 12 yaşındaki Mervan Tufan, "Burada yüzmenin tehlikeli olduğunu biliyoruz ama başka bir seçeneğimiz yok. Sıcaktan bunaldığımız için de bu havuza giriyoruz" dedi.

  Muhammed Ekti (14) ise oruç tuttuğunu ve serinlemek için süs havuzuna girdiğini söyledi. Öte yandan, Batman'da sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar tarla sulama amacıyla oluşturulan havuz ve arklarda serinlemeye çalışıyor.

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor #4

  Diyarbakırlı çocuklar süs havuzunda serinliyor #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir