Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.690
0.50%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 14 C

  Diyarbakırlı gençlerden Pump it klibi

  Diyarbakırlı gençler Pump it şarkısına klip çekti. Klibe Bakan Mehdi Eker ve Diyarbakır Valisi de eşlik etti.
  • 19.12.2012 - 13:09
  Diyarbakırlı gençlerden Pump it klibi

  Diyarbakırlı gençlerden Pump it klibi #1

  Diyarbakır’da risk altında bulunan gençlere mesleki eğitim veren MEKSA Vakfı’nda öğrenim gören kursiyerler ABD’li hip hop grubu The Black Eyed Peas’in ünlü şarkısı Pump It’e klip çekti. Klipte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve eski Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam da oynadı.

  Diyarbakırlı gençlerde Pump it klibi

  Diyarbakırlı gençlerden Pump it klibi #2

  PUMP IT ŞARKISINI GENÇLER SEÇTİ

  Suçtan zarar gören, suça karışan, sokakta çalışan ve risk altındaki gençlere mesleki eğitim veren Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) Diyarbakır Şubesi ilginç bir çalışmaya imza attı. Meksa Vakfı'nda mesleki eğitim gören gençler vakıf çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla 'Umut Yıldızları Projesi' kapsamında bir klip çalışması yaptı. Mesleki eğitim alan Diyarbakırlı gençler Amerikalı ünlü hip hop grubu The Black Eyed Peas'in ünlü şarkısı Pump It'e klip çekti.

  Mesleki eğitimi cazip hale getirmek ve bu konuda farkındalığı artırmak için çekilen klipte Diyarbakır motifleri ve tarihi mekanlar kullanıldı. Çekim çalışmaları öncesinde şarkı seçimi kursiyer gençler tarafından yapıldı. Gençlerin çoğunun beğenerek dinledikleri Pump-It şarkısını tercih etmeleri üzerine kibin yabancı şarkıya çekilmesine karar verildi. İlk kez bir klip çalışmasına katılan Diyarbakırlı kursiyer gençler profesyonel oyuncuları aratmadı.

  BAKAN VE VALİ DE OYNADI

  Vakıf bünyesinde eğitim gören 600 kursiyerin çalıştığı klipte yaklaşık 250 kişi oynadı. Çekimleri 5 günde tamamlanan klipte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve eski Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam da oynadı. Klipte yer alan öğrenciler Pump İt şarkısını çalıştıkları mekanlarda ve Diyarbakır'ın değişik yerlerinde seslendirdi. Pump It klibinin çekimine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de ilk kez bir klipte rol almış oldu. Klipte tamirhanede çalışan gençler, içli köfte yapan ev kadınları, makamında çalışan Vali, mesleki eğitimden geçtikten sonra kuaförlük yapan bir genç kız ve zombi rolüne bürünmüş bir kursiyer yer aldı. Klibin kamera arkası görüntülerinde de Pump It şarkısını çeken ekibin çalışırken kaydedilen görüntülerine yer verildi. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir