Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
477.888
0.89%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Doğu Perinçek: Suriye ile artık iş birliği yapabiliriz

  Doğu Perinçek: Suriye ile artık iş birliği yapabiliriz

  Fırat'ın doğusuna yapılacak olası operasyon için konuşan Perinçek, "Suriye ile iş birliği yapabileceklerini ve Kandil'e beyaz bayrak çektirileceğini" söyledi
  • AA
  • 07.10.2019 - 15:37

  Türkiye, Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine karşı sınır güvenliğini sağlamak ve Suriyeli mültecilerin evlerine dönmelerini sağlamak için operasyon başlatacak.

  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapmayı planladığı operasyonu değerlendirdi.

  Doğu Perinçek: Suriye ile artık iş birliği yapabiliriz #1

  Terör örgütü PKK'nın kökünün kazılması ve Esad ile anlaşma için tarihi bir fırsatın yakalandığını anlatan Perinçek,  Kandil'e beyaz bayrak çektirileceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

  "KESİN VE KÖKLÜ BİR ZAFERDEN BAHSEDİYORUZ"

  "Suriye devletiyle iş birliği yapmak kesin ve köklü zaferin birinci koşuludur. Kesin ve köklü zaferden bahsediyoruz. Yoksa 30 kilometre arkaya atmaktan söz etmiyoruz.

  Doğu Perinçek: Suriye ile artık iş birliği yapabiliriz VİDEO

  "TARİHİ FIRSAT"

  Tarihi fırsat. Kandil'e beyaz bayrak çektirmekten ve PKK'yı bitirmekten bahsediyoruz. Bunun başarısı için Suriye ile iş birliği yapacağız. Suriye ile iş birliği aynı zamanda Rusya ve İran ile iş birliğinin pekiştirilmesi demektir.

  "PKK'YI SURİYE TOPRAĞINDA BİTİRİYORUZ"

  Orası Suriye toprağıdır. PKK'yı Suriye toprağında bitiriyoruz. Suriye yönetimi de PKK'yı terör örgütü olarak görüyor. Suriye, PKK'nın bitirilmesi için Türkiye'ye el uzatıyor. PKK, YPG ve PYD'nin çatı örgütü SDG'nin kökü, Suriye devletiyle kazınabilir. Göreceksiniz Türk Silahlı Kuvvetleri, bu harekattan büyük bir zaferle çıkacaktır. Kandil'e beyaz bayrak çektirmek ve PKK'nın YPG'nin kökünü kazımak, bu zaferin tanımıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir