Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.759
-2.81%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  Doktora jiletli saldırı

  Metris Cezaevi'nden muayeneye getirilen tutuklunun jiletli saldırısı sonucu yüzünden yaralandı.
  • 12.04.2012 - 10:57
  Doktora jiletli saldırı

  Doktora jiletli saldırı #1

  "Adam yaralama" suçundan tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden jandarmalar nezaretinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen İsa İpek (23), ayağının ağrıdığını beyan ettiği için acilde görevli ortopedi doktorları Hasan Ceylan ve Barış Yücel tarafından muayeneye alındı.

  İLK MÜDAHALE ARKADAŞLARINDAN

  Muayene sonucu rahatsızlığa neden olabilecek herhangi bir bulguya rastlanmayan İpek, bu konuda rapor hazırlamaya başlayan doktor Hasan Ceylan'a saldırdı. Küfürler savuran İpek, yanında taşıdığı jiletle Ceylan'ı yüzünden yaraladıktan sonra jandarmalar tarafından etkisiz hale getirildi.

  Yüzünde oluşan kesiklere aynı hastanede görevli meslektaşlarının tıbbi müdahalede bulunduğu doktor Hasan Ceylan, muayene sırasında tutuklunun kelepçesiz olduğunu ve jandarmalar tarafından götürülmeye hazırlanırken kendisine saldırdığını söyledi.

  "APAR TOPAR GÖTÜRÜLDÜ"

  Doktor Hasan Ceylan, "Elinde jilet olduğunu daha sonra öğrendim. Olayın sıcaklığıyla ilk olarak ne olduğunu anlayamadım. Arkadaşlar 'Yüzünüz kanıyor' deyince aynaya baktım ve kesikleri gördüm" dedi.

  Yaşadığı olaydan dolayı tutuklu ve kendisine nezaret eden güvenlik kuvvetlerinden davacı olacağını belirten Ceylan, tutuklunun jandarma tarafından apar topar hastaneden götürüldüğünü ve olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını iddia etti.

  "2 MİLİM DAHA DERİN OLSA..."

  Saldırı sırasında muayene odasında bulunan doktor Barış Yücel de "Yanında 5 asker vardı. Biz ortopedi doktoruyuz. Şahsın elinde jilet varmış. Yani silah olsa çekip vuracak. Her şey bir yana, üzerini aramamışlar, kelepçesi yok. Elini kolunu sallaya sallaya gelmiş. 2 milim daha derin olsa fasiyal sinirlere gelecek, belki felç kalacak. Belki boynuna gelse Allah korusun, ölüm riski olacak" diye konuştu.

  Doktor Hasan Ceylan, daha sonra hastane polisine başvurarak, tutuklu ve görevli jandarma ekibinden şikayetçi oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir