Euro
9.9253
0.02%
Dolar
8.3449
-0.04%
Altın
486.66
-0.01%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
329.995
-4.18%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Doktorlara kara kuşak eğitimi

  Doktora şiddete karşı yeni önlem olarak sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi verilecek.
  • 10.05.2012 - 16:58
  Doktorlara kara kuşak eğitimi

  Doktorlara kara kuşak eğitimi #1

  Son günlerde sık sık gündeme gelen ve gittikçe artansağlık çalışanlarına şiddete karşı bir tıp fakültesi ilginç bir önlem aldı. Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Muay Thai Federasyonuarasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre, sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi verilecek.

  SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YAKIN SAVUNMA SPORU EĞİTİMİ

  CBÜ Rektörlüğü'nde düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, Muay Thai Ege Bölge Başkanı Şakir Bayramoğlu katıldı.

  Törende konuşan Prof. Dr. Hasan Yüksel, protokole göre sporcuların, hastanenin Psikometrik ve Psikomotor Ölçme ve Değerlendirme Merkezi'nde fiziksel ve mantıksal zekalarının ölçüleceğini, federasyonun ise sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi vereceğini belirtti.

  Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik şiddete değinen Prof. Dr. Yüksel, "Sonuçta hekimler kendilerini savunmak istiyor. Onun için savunma sporuna bütün hekimlerimizin ihtiyacı var" dedi.

  Prof. Dr. Yüksel, eğitimle ilgili sağlık çalışanlarına duyuru yaptıklarını, ücretsiz olacak etkinliğin önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade etti.
  Muay Thai Ege Bölge Başkanı Şakir Bayramoğlu ise rektörlüğün uygun gördüğü bir yerde sağlık çalışanlarına savunma sporunu vereceklerini kaydederek, "Böylece hem doktorlar kendilerini savunur, hem de spor yapmış olur" diye konuştu. Bayramoğlu'nun yakın savunma sporuyla ilgili yaptığı kısa gösterinin ardından protokol taraflarca imzalandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir