Petrol
103.73
0.93%
Euro
17.5916
0.71%
Dolar
17.2468
1.61%
Altın
976.37
1.41%
Borsa
2384
0.00%
Bitcoin
346.624
3.13%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Dolandırıcıların tuzağından kuyumcu kurtardı

  Denizli’de telefon dolandırıcılarına 12 bin TL kaptıran adam, şüphelilerin ‘para az geldi’ demesi üzerine eşinin bileziklerini alıp gittiği kuyumcuda, durumu anlayan esnaf tarafından durduruldu.
  • İHA
  • 10.07.2019 - 14:19
  Dolandırıcıların tuzağından kuyumcu kurtardı

  M.Ö. isimli şahsı arayan telefon dolandırıcıları, banka hesaplarının terör örgütleri tarafından kullanıldığını ve durumun düzeltilmesi için 20 bin TL’yi, verecekleri hesaba para aktarılması gerektiğini söyledi.

  BİLEZİKLERİ BOZDURACAKTI

  Bunun üzerine M.Ö., kendisini telefon ile arayan dolandırıcıların hesabına 12 bin TL yatırdı. Ancak telefon dolandırıcıları rakamın az geldiğini söyleyerek 8 bin TL daha yatırması gerektiğini söyleyince M.Ö. isimli şahıs, eşinden habersiz evdeki 2 bileziği bozdurmak için alarak kuyumcuya geldi.

  Burada şüpheli hareketlerde bulunup sürekli telefonla konuşan adamın halini gören kuyumcu esnafı ise, sonradan durumu anlayarak olaya müdahale etti.

  Adamın bilezikleri bozdurmasına engel olan esnaf, M.Ö.’yü sakinleştirmeye çalışırken bir taraftan da polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri ise duruma müdahale edip, M.Ö.’ye dolandırıcılara inanmaması gerektiğini söyleyip şahsın, ikinci defa dolandırılmasının önüne geçmiş oldu.

  M.Ö.’nün bilezikleri bozdurup parayı dolandırıcılara kaptırmasının önüne geçen kuyumcu esnafı Servet Baysal ise yaşananları anlattı.

  Dolandırıcıların tuzağından kuyumcu kurtardı VİDEO

  Dolandırıcıların tuzağından kuyumcu kurtardı #1

  "ACİL PARAYA İHTİYACI OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

  Baysal, “Arkadaşımız dışarıdan ter içerisinde geldi, bir hayli heyecanlıydı. Kendisi bizim de devamlı bir müşterimiz. Müşterime sordum, ‘Hayırdır ne oldu?’ diye. Kendisi ‘Bazı sıkıntılar var’ dedi. Konuya girmek istemedi. Onu oturttum, ne olduğunu tekrar sordum. Bana acil paraya ihtiyacının olduğunu söyledi. Daha önceden tanıdığım bir arkadaş olduğu için böyle acil bir şey olmazdı. 'Hayırdır' dedim ‘Hastalık, sağlık problemi mi var?’ diye sordum. 'Yok yok' deyip konuşmak istemedi. Ağlamaklı bir haldeydi. Hala konuşmamakta ısrar edince bu defa yazalım mı diye sordum. Kalkıp bir defter kağıt aldım, yazmasını söyledim. Baktım yazamıyor elleri titriyor. Bir şey olduğunu anladım.

  Dolandırıcıların tuzağından kuyumcu kurtardı #2

  "SATMASINI ÖNLEDİK"

  Sonra telefonu gösterince telefon dolandırıcılığı meselesi olabilir diye düşündüm. Deftere ‘Polisi arayalım’ yazdım. Kendisi korktuğu için başta reddetti. Kendisiyle telefonda bağlantı kurmuşlar ve telefonu kapatmamasını söylemişler. Ben polisi aradım. Parası boşa gitmesin diye. Polis arkadaşlar geldi. Böylelikle bu arkadaşı bankaya para yatırmaktan kurtarmış ve bunu önlemiş olduk. Bizim müdahalemizden sonra tekrar olmadı. Ama daha öncesinde para yatırmış. Bizden istediği miktar 10-15 bin lira civarındaydı. Telefondakiler kendisine altınlarını bozdurmasını söylemişler. Satmak için uğraşıyordu. Tabii biz fark edince olayı, satmasını önledik.” dedi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir