Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.158
-0.74%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği

  Dolmabahçe Sarayı'nda nöbet tutan polislere saldırı gerçekleştirmeye çalışan saldırgan etkisiz hale getirildi.
  • 01.01.2015 - 15:42
  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği

  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği #1

  Dolmabahçe Sarayı önünde saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya, el bombası atıldı. El bombasının patlamaması üzerine polise ateş etmeye çalışan saldırgan gözaltına alındı.

  BOMBA PATLAMAYINCA ATEŞ ETMEK İSTEDİ

  Alınan bilgiye göre, Dolmabahçe Sarayı Saltanat Kapısı önünde saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya yaklaşan bir kişi, elindeki el bombasını attı. Bombanın patlamaması üzerine saldırgan bu kez silahla polislere ateş etmeye çalıştı.

  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği İZLE

  SALDIRGAN VE BOMBA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Silahın tutukluk yapması üzerine, nöbet tutan polisler saldırganı etkisiz hale getirdi. Saldırgan sarayın içindeki polis noktasına götürülürken, cadde trafiğe kapatıldı. Olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları, patlamayan el bombasını etkisiz hale getirdi.

  CADDE TRAFİĞE AÇILDI

  Eski bir yasadışı sol örgüt üyesi olduğu ve sabıkasının bulunduğu öne sürülen saldırgan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Cadde, incelemelerin ardından trafiğe açıldı.

  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği #2

  "İKİ EL BOMBASI İMHA EDİLDİ"

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok bombalı saldırı girişiminin olduğu Dolmabahçe Sarayı'na gelerek gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  "Kimliği ve bağlantısı bizce malum ama şu anda vermek istemiyoruz." diyen Altınok, "Hapishanede yatmışlığı var. Sarayın girişindeki nizamiyede görev yapan polis arkadaşlara yönelik bir saldırı girişim. Personelimizde Allah’a şükür bir yaralanma yok. El  bombasının pimini çekerek atıyor ama patlamıyor. Arkadaşlarımız iki el bombasını da imha etti. Tabanca ve uzun namlulu eski bir silahı var." şeklinde konuştu.

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Olaydan sonra sağ olarak ele geçirilen teröristin kimliği belli oldu. Fırat Özçelik isimli teröristin yasa dışı sol bir örgüte mensup olduğu öğrenildi. Teröristin 2003-2006 yılları arasında cezaevinde kaldığı belirtildi.

  Dolmabahçe sarayı önünde bombalı saldırgan paniği #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir